Twitter’dan para kazanmak isteyenlere buraya!

Twitch ve TikTok üzere toplumsal medya platformlarının bağış sistemi ile kullanıcılarına gelir kapısı imkanı yarattığı bu devirde Twitter’da bir adım atmaya karar verdi. Geliştirme sürecinde olan yenilikleri kullanıcılar ile paylaşan ve 100.000 takipçiye sahip Jane Machun Wong, yakın vakitte Twitter’dan para kazanmanın mümkün olabileceğini duyurdu.

Profil kısmından ulaşılabilecek bağış seçeceği ile birlikte “Bandcamp, Cash App, Patreon, PayPal, Venmo” servisleri üzerinden kullanıcılara para gönderilebilecek. Yeni sistem birçok influencer için gelir kapılarını genişletmeye imkan sunarken yeni kullanıcılarında internetten para kazanmaları için birinci adımı olacak.

Bağış servislerinde bulunan hesaplarınız ile Twitter hesap entegrasyonunuzu sağladıktan sonra ödemeleri kabul edebileceğiniz bağış formülü Twitter tarafından şimdi onaylanmadı. Kısa vakit içerisinde servisin kullanıma girmesi ile birlikte kullanıcıların bilhassa “kulis yahut öngörülerini paylaştığı” konseptlerde gelirlerini arttıracağı düşünülüyor.

Twitter’ın bağış sistemini kullandırırken komite alıp almayacağı ise şimdi bilinmiyor. En tanınan bağış ödeme servislerine arayüzünde yer veren Twitter’ın husus ile ilgili önümüzdeki günlerde açıklama yapması bekleniliyor.

Başa dön tuşu