WhatsApp için beklenen yenilik sonunda geliyor

Dünyanın en tanınan internet tabanlı anlık haberleşme servisi WhatsApp, bu popülaritesini koruyabilmek için var gücüyle çalışmaya devam ediyor. Neredeyse her gün farklı bir güncelleme ya da geliştirme haberiyle karşımıza çıkan Amerikalı teknoloji devinin bu sefer ki yeniliği ise emojileri içeriyor.

Geçtiğimiz aylarda servis ettiği yeni bir güncelleme ile birlikte iletilere emoji ile reaksiyon verilebilmesinin önünü açan WhatsApp, bu yeniliği sayesinde kullanıcılardan epey hoş geri bildirimler almıştı. Bununla birlikte yeni özelliğe kısa müddette alışan kullanıcılar, bir müddet sonra reaksiyonlarının yalnızca belirlenmiş 6 emoji ile verilebilmesi sınırlamasından şikayetçi olmaya başladılar.

WhatsApp için beklenen yenilik sonunda geliyor

İşte kullanıcılardan gelen bu tenkitlere kulak veren ünlü teknoloji şirketi, bugün servis ettiği yeni bir güncelleme paketiyle artık bu iletilere verilen tepkilerdeki emoji sonlandırmasını kaldırdı. Kullanıcılar artık bildirilere daha farklı bir emoji ile cevap vermek istediklerinde, açılan emoji penceresinden “+” kısmına basarak tüm tabirlerin yer aldığı kısma geçiş yapabilecekler.

Tabi bu güncellemenin birinci etapta iOS kullanıcıları için servis edilmeye başlandığını, Android kullanıcılarınınsa kelam konusu yenilikten faydalanabilmeleri için biraz daha beklemeleri gerektiğini de hatırlatalım.

Bununla birlikte Android kullanıcıları için de ön görülen bekleme mühleti birkaç gün olup, muhtemelen bu hafta bitmeden bütün akıllı telefon kullanıcıları bu güncellemeyi almış olacaklardır.

Başa dön tuşu