Twitter’ın yeni özelliği içerik üreticilerini fazlasıyla mutlu edecek

Dünyanın en varlıklı insanıyken, hem Twitter için yüklü ölçüde Tesla pay sattığı için hem de Amerika borsası Nasdaq’ın tepetaklak olması yüzünden bu unvanını kaybeden Elon Musk, geçtiğimiz günlerde 200 milyar dolar kaybeden birinci insan olarak tarihe geçmişti.

Yaşadığı maddi kayıp müthiş düzeylere ulaşan Elon Musk şimdilik bu husus hakkında rastgele bir açıklama yapmazken, daha evvel pek çok sefer lisana getirilen bir konu yine gündeme geldi. Bilindiği üzere Twitter’ı satın aldıktan sonra birinci yaptığı açıklamalardan itibaren tertipli olarak toplumsal medya platformunun daha fazla para kazanması gerektiğini söyleyen Elon Musk, yeni atağıyla bu maksadına yönelik değerli bir adım atmış olacak.

Twitter’ın yeni özelliği içerik üreticilerini ziyadesiyle memnun edecek

Ortaya çıkan son görselden anlaşılacağı üzere, Elon Musk Twitter’a hediyeleşme özelliğini getiriyor. Bilhassa TikTok’da ağır olarak kullanılan bu özelliğe nazaran, artık bir hesabın takipçileri beğendikleri içerikler karşılığında yahut büsbütün karşılıksız olarak içerik üreticilerine armağan emojiler gönderebilecekler. Tabi bu emojilerin her biri Twitter’dan gerçek para karşılığında satın alınacak ve emoji sahipleri de bu ikramların kıymeti 50 doları aşınca ikramlarını gerçek parayla değiştirebilecekler.

Tüm bu alışveriş sürecinde gerek emojilerin satın alınması gerekse de bunların paraya çevrilmesi kademelerinde kurul alacak olan Twitter ise, kendisine değerli bir gelir kapısı oluşturmuş olacak.

Başa dön tuşu