Türkiye’de Instagram Facebook’u geçti!

İngiltere merkezli küresel toplumsal medya ajansı We Are Social ve Hootsuite’nin “Dijital Türkiye 2019” araştırmasına nazaran, Türkiye’de en çok kullanılan toplumsal medya platformu yüzde 92’lik oranla Youtube.

Türkiye’de Instagram Facebook’u geçti!

Her 100 internet kullanıcısından 84’ünün tercihi olan Instagram ikinci, Whatsapp da yüzde 83’lük oranla üçüncü sırada yer alıyor.

Geçen yıl 1 milyon kullanıcı kaybeden Facebook ise yüzde 82 ile dördüncü sıraya geriledi. Birinci 10 sırada yer alan öbür toplumsal medya platformları ise şu biçimde sıralanıyor: Twitter (yüzde 58), Facebook Messenger (yüzde 57), Skype (yüzde 31), Snapchat (yüzde 31), Linkedin (yüzde 30), Pinterest (yüzde 28).

Geçen yılki araştırmada birinci 10 sıralaması Youtube, Facebook, Whatshapp, Instagram, Facebook Messenger, Twitter, Google+, Skype, Snapchat ve Linkedin halindeydi.

Instagram ile Whatsapp, iki ve üçüncü sırayı paylaşırken, geçen yıl 1 milyon kullanıcı kaybeden Facebook dördüncü sıraya gerilemesi dikkatleri çekti. Pekala ya siz hangi toplumsal medya platformunu daha çok kullanıyorsunuz? Yorumlar kısmından bizlere niyetlerinizi aktarmayı unutmayın.

Başa dön tuşu