Üniversitelerin Uzaktan Eğitime Geçmesi Tartışma Başlattı

KYK yurtlarının depremzedeler için misafirhaneye çevrilmesi ve üniversitelerin yaz aylarına kadar uzaktan eğitime geçmesi, sosyal medyada tartışma başlatmıştı. Son olarak Boğaziçi Üniversitesi Akademisyenleri, konuyla ilgili bir açıklama paylaştı.

Ülkemizi yasa boğan Kahramanmaraş depreminin ardından açıklamada bulunan YÖK, ikinci bir duyuruya kadar üniversitelerin süresiz olarak askıya alındığını açıklamıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise geçtiğimiz günlerde gerçekleştirmiş olduğu açıklamada bahar eğitim-öğretim döneminde üniversitelerin uzaktan eğitim yoluyla eğitime devam edeceğini açıkladı. 

Söz konusu karar, KYK yurtlarının depremzedelere misafirhane olarak hizmet verebilmesi için alınmış olsa da görünen o ki ne öğrencilerin ne de öğretim görevlilerinin tamamı, söz konusu karardan memnun değil. COVID-19 pandemisindeki uzaktan eğitim uygulamasının hemen sonrasında şimdi de deprem nedeniyle uzaktan eğitime geçecek olan öğrenciler, üniversite eğitimlerini tam olarak alamadıkları yönünde endişelerini dile getiriyorlar. Konuyla ilgili son olarak Boğaziçi Üniversitesi Akademisyenleri açıklamada bulundu.

Boğaziçi Üniversitesi Akademisyenleri’nin açıklaması şu şekilde:

Başa dön tuşu