Ünlülerden dikkat çeken koronavirüs paylaşımları

Çin’de başlayarak süratle dünyanın başka bölgelerine yayılan koronavirüs salgını tesirini artırarak sürdürmeye devam ediyor. Koronavirüs’te son durumun ne olduğu araştırılıyor. Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgını, 6 kıtada (Çin hariç, Türkiye dahil) 117 ülkeye yayıldı. Bir yandan insanların sıhhatini olumsuz etkilerken, başka yandan piyasaların altüst olmasına sebep oluyor.

Birçok ülkede birçok aktifliğin iptal edilmesine sebep olan koronavirüs, birebir vakitte birçok ünlü firmanın üretimlerini de olumsuz etkilemiş durumda. Son alarak geçtiğimiz gece ülkemizde de ortaya çıkan koronavirüs için Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, “Bir vatandaşımızın koronavirüs test sonucu olumlu çıktı. Türkiye’deki birinci vakadır” açıklamasında bulunmuştu.

Komşu ülkeler ve Avrupa ülkelerinin Türkiye’nin aldığı sıkı önlemleri uygulamadığını hatırlatan Koca, “Bizimse salgına karşı yürüttüğümüz strateji ve disiplinli hareket planında direncimiz hiç azalmadı, kat kat arttı.” diyerek açıklamasına şu halde devam etmişti;

“İnsanların ülkeden ülkeye her an hareket halinde olduğu bir dünyada direnç hangi seviyede, önlemler hangi sertlikte olursa olsun birtakım sonuçları önlemek maalesef mümkün değil. Şayet dünyayla münasebetimizi tümden kesmiş olabilseydik şu an karşınızda olmazdım. Bu an burada olmamın nedeni, bu saate dek gösterdiğimiz şeffaflık ve bunun devam edeceğinin teminatıdır. Size üzücü lakin korkutucu olmayan haberi bildirmek istiyorum. Bugün akşam saatlerinde koronavirüs kuşkusu olan bir vatandaşımızın test sonucu müspet çıktı.Tanı, yüksek ateş ve öksürük şikayetinin sebebinin araştırılması sonucu konulmuştur. Hastanın virüsü Avrupa teması üzerinden aldığı bilinmektedir. Dış dünyadan büsbütün izole edilmiştir. Hasta bir erkektir ve genel durumu yeterlidir. Aile bireylerinin hepsi ve yakın etrafındaki tüm bireyler bu manada nezaret altındadır ve her biri kuşkulu kabul edilmiştir. Hasta mahremiyetinin korunması açısından ayrıntılı bilgilerin paylaşılması uygun bulunmamıştır. Bu ülkemizde görülen birinci hadisedir. Bilgilere nazaran teşhis erken konulmuştur. Virüs bulaşmışsa bu çok sonludur.”

Bakan Koca’nın bu açıklamasının akabinde ülkemizdeki kolonya stokları tükediği gözlenmişti. Maske ve kolonya fiyatlarında artış görülmesinin akabinde Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, önceliğinin halk sıhhatinin ve ticaretin aksamaması istikametinde önlemlerini aldıklarını ve çalışmalar yürüttüklerini aktardı. Fahiş fiyatlar konusunda 2193 firma, 2641 eser denetlendi. 2180 soruşturma kapsamında alındı. Dezenfektan eserler de denetleme kapsamına alındı.

Şu ana kadar 4600’den fazla kişinin hayatını kaybettiği ve WHO tarafından pandemi ilan edilen salgın nedeniyle dünyanın dört bir köşesinde çarpıcı gelişmeler yaşanıyor ve çok önemli tedbirler alınıyor.

Diğer yandan magazin dünyasının tanınan isimleri de koronavirüs ile ilgili yapmış olduğu paylaşımlar ile dikkat çekmeye devam ediyor. Gelin bu paylaşımlara daima birlikte göz atalım.

İşte ünlülerden dikkat çeken koronavirüs paylaşımları;

Ünlü müzikçi Selana Gomez

Ünlü model Bella Hadid

Ünlü oyuncu Gwyneth Paltrow

Başa dön tuşu