Vikings 6. Sezon Hakkında Bilinen Her Şey

İlk kere 2013 yılında izleyicilerle buluşan ve ortadan geçen vakitte dünyanın en tanınan dizilerinden birine dönüşen Vikings, görkemli mecerasına son noktayı koymaya hazırlanıyor. Michael Hirst tarafından yaratılan epik seri, 6. ve dönem finali ile hayranlarına veda edecek.

Ekranlara veda etmeye hazırlanan Vikings'in final dönemine ilişkin fragman geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Peki Vikings'in final döneminde bizleri neler bekliyor olacak?

Vikings’in 6. dönemi ne vakit yayınlanacak?

Amerikan History kanalı ve dijital yayın servisi Amazon Prime’da yayınlanacak olan Vikings’in son dönemi, İrlanda’nın County Wicklow bölgesinde çekiliyor. 

History, Vikings’in 6. ve final dönemi için yayınladığı fragmanda çıkış tarihini 4 Aralık olarak açıkladı. Yalnızca bir gün sonra, yani 5 Aralık’ta ise Amazon Prime’da yayınlanacak. 

Vikings’in 6. döneminde ne olacak?

Vikings’in yaratıcısı ve imalcisi Michael Hirst, daha evvel yeni döneme dair yaptığı açıklamada, “Vikingler, tüccar olarak dışarıya açılacaklar” tabirlerini kullanmıştı. Vikinglerin İpek Yolu’na gideceğini ve Ruslarla ticaret yapacağını söyleyen Hirst, izleyicilerin büyük ve beklenmedik olaylarla karşılaşacaklarını belirtmişti.

İzleyiciler ayrıyeten Rus Vikingler’in ve Novgorod’un yeni karakteri Oleg’in de döneceğini görecek. Final döneminde Kral Harald’ın yükseleceği, Bjorn'un ise düşeceği teorileri var. Öte yandan dördüncü dönemde diziye veda eden Ragnar Lothbrok'in, serinin final döneminde geri dönebileceğini tez eden pek çok söylenti bulunuyor.

Vikings’in 6. döneminde kaç kısım olacak?

History, Vikings’in 6. döneminde toplam 20 kısım olacağını doğruladı. Vikinglerin birinci dönemi dokuz kısımdan oluşurken, ikinci ve üçüncü sezonlarda 10 kısım vardı. 20 kısım olan Vikings'in dördüncü dönemi, ABD'de kısım başına ortalama 7,8 milyon izleyici kitlesine ulaşmayı başarmıştı.

Vikings’in final sezonu için yayınlanan fragman:

Başa dön tuşu