Vivaldi’nin Android Sürümü Yayınlandı

Vivaldi internet tarayıcısı, Opera’da daha evvel çalışmış bir küme geliştiricinin eseri olarak piyasada yerini aldı. Bilgisayarlar için bir müddettir kullanımda olan Vivaldi, artık yeni bir atılım yaparak taşınabilir aygıtlara gerçek atılım yaptı. Vivaldi, bir mühlet evvel Android aygıtlarda çalışacak Vivaldi versiyonunun beta sürümünü yayınladı. 

Vivaldi Android Beta’da karşımıza özelleştirebileceğimiz bir site kısayolları arayüzü çıkıyor. Bu özelliğe öbür browserlardan da aşinayız. Vivaldi’de arama motorunda arama yapmadan daha evvel kısayol atadığınız sitelere çarçabuk ulaşabiliyorsunuz. Örneğin Webtekno’yu bir sefer “wt” kısayolu ile kaydettikten sonra her vakit “wt” kısayolu ile Webtekno’ya ulaşabilirsiniz. 

Vivaldi, ayrıyeten masaüstü versiyonu ile taşınabilir versiyon ortasında bir senkronizasyonu gerçekleştireceğini ve bu senkronizasyonu uçtan uca şifreleme ile koruyacağını söylüyor. Ayrıyeten Vivaldi, başka bir uygulamaya geçmeden not alabilme imkanı sunuyor.

Android sürümü ile birlikte Vivaldi, rakiplerinden daha süratli bir internet tarayıcısı hizmeti sunacağını tez ediyor. 

Vivaldi’nin taşınabilir tarayıcısı, masaüstü versiyonunda olan kimi özelliklerden daha yoksun görünüyor. Masaüstü versiyonunda sekmeleri bir ortada toplama özelliği daha taşınabilir versiyona uygulanmamış durumda. Beta versiyonu yayında olan Vivaldi’nin taşınabilir versiyonuna, kendi internet sitesinden ulaşılabilir durumda. 

Başa dön tuşu