WhatsApp, çok konuşulacak özelliğini kullanıma sundu

WhatsApp son vakitlerde çıkardığı özellikler ve güncellemeler ile kullanıcılarına daha rahat bir tecrübe sunmaya devam ediyor. Uygulama bilhassa bu yaz birbirinden farklı özellikler ve güncellemeler sunarak gündemden düşmedi.

Gizlilik kontratını sunmasının akabinde kaybettiği kullanıcıları geri toplamaya hedeflenen tanınan iletileşme uygulaması artık iOS kullanıcılarına özel yeni özelliklerini duyurdu.

WhatsApp, iOS sürümüne özel özellikler sunuyor

WhatsApp, yayınlanan 2.21.200.11 sürüm numaralı güncelleme ile iOS kullanıcılarına iki yeni özellik sunuyor. Yeni güncellemeyle birlikte dikkat çeken birinci ayrıntı uygulamanın sohbet balonlarının yine tasarlanmış olması. Balonlar, eskisine nazaran daha yuvarlak, daha büyük ve daha koyu bir yeşil renge sahip olarak karşımıza çıkıyor.

Güncellemeyle birlikte kullanıcılara sunulan bir öteki özellik ise kaybolan iletilere yönelik. Yeni sürümde, WhatsApp’ta kaybolan iletileri yönetmek için 24 saat, 7 gün ve 90 gün halinde farklı müddetler sunulacak. WhatsApp daha evvel bu özelliğin müddetini 90 güne çekmekten kelam etmişti. Yeni yayınlanan güncelleme ile kelam konusu seçenek gelmiş oldu. Kaybolan bildiriler seçeneği seçildikten sonra tüm sohbetlerde etkin hale gelecek. Bu özellik, güncelleme indirildikten sonra WhatsApp’ta Kapalılık Ayarları içinde yer alan “Varsayılan Bildiri Zamanlayıcı” seçeneği etkinleştirilerek kullanılabilecek.

Şu anda sadece TestFlight programı aracılığıyla sunulan bu güncellemeler, çok kısa bir mühlet içinde daha geniş bir sürüme yayılıp tüm kullanıcılara sunulacak.

Başa dön tuşu