WhatsApp gizlilik sözleşmesinde son dakika kararı!

WhatsApp zımnilik mukavelesi ortaya çıktığı andan beri bir sürü soru işaretine sebep oldu. Kullanıcıların bilgilerinin Facebook ile paylaşılacağı kaygısıyla WhatsApp’ı bırakıp Telegram üzere uygulamalara geçmeye başladılar. Mukavelesinde geri adım atıp kapalılık kurallarının geçerli olacağı tarihi erteleyen WhatsApp artık yeni bir güncelleme ile geldi.

Şirket yeni kararında “gizlilik mukavelesini kabul etmeyenlere rastgele bir sınırlama getirilmeyecek” açıklamalarını kullandı. Buna nazaran saklılık kontratını kabul etmek ya da etmemek büsbütün kullanıcının karar vereceği bir şey olacak.

WhatsApp zımnilik mukavelesinde son dakika kararı

Wabetainfo tarafından paylaşılan bir rapora nazaran WhatsApp, bünyesindeki onaylı şirketlerle bağlantı kurmanız durumunda zımnilik mukavelesini kabul etmeyi zarurî hale getirecek.

Daha evvel de WhatsApp hali hazırda Facebook ile muhakkak ölçüde bilgileri paylaşıyordu. Bu saklılık kontratı resmi olarak duyurulduğunda birden fazla kullanıcının gözü korktu diyebiliriz. WhatsApp bugüne kadar hiç kaybetmediği kadar kullanıcı kaybetti. Lakin tanınan iletileşme uygulaması hala bir çok kullanıcıya sahip. Bu kullanıcıları da kaybetmemek için saklılık kontratıyla ilgili son bir geri adım atmaya karar vermiş görünüyor.

WhatsApp tarafından onaylı şirketlerle görüşme sağlamadığınız sürece zımnilik kontratını kabul etmek zorunda kalmayacaksınız. Bu durum birçok kullanıcının içini rahatlatacak ve uzun müddettir devam eden soru işaretlerine bir son verecektir. Siz WhatsApp’ın zımnilik kontratı hakkında ne düşünüyorsunuz? Uygulamayı kullanmaya devam ediyor musunuz? Yorumlarda bize bildirmeyi unutmayın.

Başa dön tuşu