Instagram arama seçenekleri arasına sesi de ekledi! İşte detaylar!

Dünyanın önde gelen toplumsal medya uygulamalarından biri olan Instagram, arayüzüne TikTok gibisi yeni özelliğini ekledi! Instagram arama seçenekleri ortasında artık ses arama özelliği de mevcut!

Instagram arama seçenekleri ortasına sesi de ekledi! İşte detaylar!

Sosyal medya denildiğinde, akla birinci gelen platformlardan biri olan Instagram, yeni özellikler ile daima olarak güncellenmeler ile kendini geliştirmeye devam ediyor. Kapalılık üzerine çalışmalarını sürat kesmeden sürdüren şirket, tıpkı vakitte uygulamayı yeni özellikler ile zenginleştirmeyi de ihmal etmiyor.

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde öyküler için çeviri özelliğini kullanıma sunan bu kere de arama tarafında öbür bir özelliği kullanıcılarla buluşturmaya başladı. Dünyanın en tanınan toplumsal medya kanalları ortasında yer alan Instagram, arama sayfasına yeni ”ses” işlevini ekledi. Bu sayede kullanıcıların müzik aramaları yapmaları mümkün olabilecek. Birçok kullanıcıyı ziyadesiyle sevindirecek müzik arama özelliğinde, arama sonrası çıkan sonuçlar üzerinden müziğin kullanıldığı Reels’ler de görüntülenebilecek.

Instagram’ın geliştirdiği bu yeni özellik, birtakım ülkelerdeki birtakım kullanıcılara kademeli olarak sunulmaya başladı. Aşağıda yeni özelliğin sayfa imajına göz atabilirsiniz.

TikTok’tan esinlenerek geliştirilerek, kullanıcılara kademeler halinde sunulmaya başlanan bu özelliğin, tüm kullanıcılar için kullanıma sunulmasının ne vakit tamamlanacak olduğu şimdi bilinmiyor. Lakin bu özelliği almış olan kullanıcıların paylaşımlarına bakılacak olursa, yeni özelliğin altyapısı hayli hazır ve meselesiz görünüyor.

Başa dön tuşu