WhatsApp gruplarında ortalık karışacak! Yeni özellik geliyor

Popüler iletileşme uygulaması WhatsApp, kümeler için birtakım yeni özellik getiriyor. Bu özelliklerin başında küme yöneticilerinin daha fazla denetim alması bulunuyor. Şu anda test evresinde olan özellik sayesinde küme yöneticileri öbür bir iştirakçi tarafından gönderilen bildirisi silme hakkına sahip olacak.

Grup yöneticisi istediği iletisi silebilecek

WhatsApp, kullanıcı tecrübesini arttırmak için devir dönem yeniliklere başvuruyor. Android için WhatsApp beta v2.22.17.12 sürümünde test edilmeye başlanan yeni özellikler, WhatsApp kümelerinin daha işlevsel olmasını sağlayacak.

WABetaInfo’nun paylaştığı yeni sürüm, WhatsApp’a birden fazla yenilik geleceğini ortaya koyduğunu duyurdu. Platformun yeni güncellemedeki temel maksadı yöneticilerin kümelerde daha fazla kontrol yapabilmesini sağlamak.

Yeni WhatsApp özelliği kapsamında bir bildirinin küme yöneticisi tarafından silinmesi tüm iştirakçilere gösterilecek. Beta kademesindeki özelliğin ekran manzarasında “Yönetici olarak bu iletisi sildiniz” uyarısı veriyor. Başka iştirakçiler ise silinen iletisi “Yönetici bu iletisi sildi” halinde görüyor.

Platformun üzerinde çalıştığı bir başka yenilik ise WhatsApp sohbet botu oldu. Bu bot, uygulamaya getirilen yenilikleri kullanıcılar ile paylaşacak. Bu biçimde kullanıcılar, yeni özelliklerden anında haberdar olabilecek.

Yeni özellikler Android için WhatsApp beta v2.22.17.12 sürümünde test ediliyor olsa da, yakın vakitte tüm kullanıcılara açılacağını düşünüyoruz. iOS kullanıcıları için emsal bir betanın hazırlanıp hazırlanmadığı ise şimdilik meçhul.

Başa dön tuşu