WhatsApp Türkiye’den siliniyor! Sahne Telegram’ın

WhatsApp‘ın yeni zımnilik şartlarını açıklaması, gündeme bomba üzere düştü ve günlerdir bu husus konuşuluyor. Uygulamanın Facebook ile rahat rahat data paylaşımını öngören mukaveleyi kabul etmeyenlerin WhatsApp kullanamayacak olmasını açıklaması sonrasında yansılar çığ üzere büyümüştü. Kimi bireyler yeni zımnilik şartlarını hiç okumadan onayladı fakat birden fazla kişi buna müsaade vermek istemedi. Bu bireylerin 8 Şubat sonrasında WhatsApp kullanamayacak olması, öteki iletileşme uygulamalarına olan talebi arttırdı.

WhatsApp Türkiye’den siliniyor! Sahne Telegram’ın

Dün yapmış olduğumuz haber ise WhatsApp‘a olan yansıları daha da arttırdı. Buna nazaran Avrupalı kullanıcılar yeni saklılık şartlarını kabul etmeseler dahi uygulamayı kullanmaya devam edebilecekler. Türkiye’deki kullanıcılar için ise bu geçerli değil, yani biz şartları ya kabul edeceğiz ya da hesabımızı sileceğiz.

Bu dayatma, Türk kullanıcılar üzerinde kıymetli bir tesir yarattı ve WhatsApp‘a karşı bir öfke doğurdu. Birçok kişi devayı telefonlarına rakip uygulama Telegram‘ı indirmekte buldu ve Telegram indirme oranlarında patlama yaşandı. Ayrıyeten yerli olan Bip uygulaması da yaşanan gelişmelerin akabinde 100 binden fazla kişi tarafından indirildi.

Ünlü iş adamı Elon Musk tarafından yapılan bir teklif ise diğer bir ismi öne çıkardı. Elon Musk, Signal isimli iletileşme uygulamasını insanlara önerince uygulamanın indirme oranlarında gözle görülür bir artış yaşandı. Signal Türkiye’nin en tanınan ikinci uygulaması olmayı da başardı. Liderlik koltuğunda ise Telegram yer alıyor.

Peki siz WhatsApp‘ı silmeyi düşünüyor musunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu