WhatsApp’a büyük güncelleme

Dünyanın en kıymetli internet tabanlı irtibat servisi WhatsApp, mevcut pozisyonunu koruyabilmek için hiç durmadan çalışıyor. Toplumsal medya platformları ortasında güncelleme sıklığı ve yeni özellik sunma kategorilerinde en ön sıralarda gelen Amerikalı teknoloji devi, bir taraftan kendine has özellikler sunarken öteki bir taraftan ise en büyük rakibi olarak gördüğü Telegram’dan esinlenmeye de devam ediyor.

Özellikle son güncellemeyle birlikte hayatımıza girecek olan kimi özelliklere baktığımız vakit, Amerikalı teknoloji devinin Telegram’a kaçan birtakım kullanıcılarını geri çekebilmek gayesi taşıdığını görüyoruz. WhatsApp aslında bugün servis ettiği güncelleme paketinde yer alan birçok özelliği Temmuz ayının başlarında duyurmuş ve bu duyurunun akabinde birtakım bölgelerde yeni özellikler kullanıma sunulmaya başlanmıştı.

WhatsApp’a büyük güncelleme

Bununla birlikte global bazda bütün kullanıcıların tüm özelliklerden birebir anda faydalanabilmesi için, bugün servis edilen paketin gelmesini bekliyorduk. Pekala bu güncelleme paketinin içeriğinde neler var?

İlk dikkat çeken konu artık belge gönderim için üst hududun 100MB’dan 2GB’a çıkmış olması. Yani bundan sonra WhatsApp kullanıcıları, birbirlerine çok daha yüksek boyutlu belgeler gönderebilecekler ki bu özellik Telegram’ı WhatsAppp’dan ayıran en değerli farkların başında geliyordu.

Öte yandan artık herkesten sil özelliğini kullanabilmek için hiç de ivedi etmenize gerek yok zira bu müddette tam 48 saate çıktı. Üstelik yalnızca o da değil, yalnızca benden sil diyebilmek için de mühletin uzatıldığı bilgisinin geldiğini de aktaralım. Bakalım yeni özellikler WhatsApp kullanıcılarını ne derecede memnun edecek?

Başa dön tuşu