WhatsApp Web Nasıl Kullanılır? – WhatsApp Web İndir

Facebook’un anlık iletileşme uygulaması WhatsApp, hem Android hem de iOS için en vazgeçilmez uygulamalarda başı çekiyor. SMS’i tarihe gömen WhatsApp’ın, bilgisayarlarınızdan ulaşabileceğiniz sürümü olan WhatsApp Web; telefona dokunmadan WhatsApp üzerinden mesajlaşmanıza imkan sağlıyor. Böylelikle istediğiniz her aygıttan WhatsApp hesabınıza ulaşabiliyorsunuz. 

WhatsApp Web indir:

İsteyen kullanıcılar, WhatsApp Web giriş ilişkisi üzerinden, uygulamasız biçimde hizmete erişebilirler. Dileyen kullanıcılar, harici bir uygulamayla bilgisayarlarından mesajlaşabilirler. Masaüstü uygulaması ya da tarayıcı sürümü için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilirsiniz.

WhatsApp Web indir (Uygulama) 

WhatsApp Web giriş (Tarayıcı)

WhatsApp Web giriş yapma:

WhatsApp Web’in masaüstü uygulaması ya da tarayıcı sürümünü birinci açtığınızda, karşınıza üstteki üzere bir WhatsApp Web kodu çıkacak. Bu kod, sırf WhatsApp akıllı telefon uygulaması ile birlikte çalışıyor. Bunun için WhatsApp Web ekranından çıkmadan, akıllı telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açın. Akabinde;

  • Android için sağ üst köşedeki “üç nokta” sembolüne, sonra da “WhatsApp Web” seçeneğine dokunun. 
  • iOS için sağ alt köşedeki Ayarlar’a ve akabinde da WhatsApp Web (Masaüstü) seçeneğine dokunun. 

Ardından karşınıza, üstteki üzere “WhatsApp Web QR kod ekranı” çıkacak. Telefon kameranızı bilgisayar ekranındaki QR koda düzgünce doğrultun. Kod okunduğunda WhatsApp Web’e giriş yapmış olacaksınız. 

WhatsApp Web’i kullanırken telefonunuzun internete bağlı olduğundan, şarjının bitmediğinden emin olun. Dilerseniz, bilgisayarda kullandığınız Wi-Fi ağına bağlanabilir ya da taşınabilir internet temasınızdan faydalanabilirsiniz.

  • WhatsApp'ın az bilinen 11 özelliği için tıklayın.

WhatsApp uygulaması üzerinden ulaştığınız bütün özellikler ve ayarlara WhatsApp Web üzerinden de ulaşabilirsiniz. Dilediğiniz vakit WhatsApp Web menüsünden çıkış yapabilirsiniz. Bilhassa yabancı bir bilgisayar ya da tarayıcı üzerindeyseniz, güvenliğiniz için WhatsApp Web’den çıkış yapmayı unutmayın. Şayet unutursanuz, çıkış sürecini WhatsApp iPhone ya da Android uygulamaları üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Başa dön tuşu