WhatsApp yeni bir kaybolan mesaj türü getiriyor!

Kasım 2020’de WhatsApp, kullanıcılarına yolladıktan yedi gün sonra silinen bir kaybolan ileti özelliği sunmuştu. Artık, şirket, gönderdikten 90 gün sonra silinen iletiler özelliği üzerinde çalışıyor.

Popüler iletileşme uygulaması, sırf bir kere görüntülendikten sonra sonsuza kadar kaybolacak iletiler özelliğini sunmuştu. Bir Kere Görüntüle isimli bu özellik, yollanan bildirilerin açıldıktan sonra kaybolmasını sağlıyor. Artık kaybolan bildiri çeşitlerine yeni bir seçenek ekleniyor.

WhatsApp, gönderdikten 90 gün sonra silinen iletileri test ediyor

Diğer kaybolan bildirilere misal biçimde, en son Beta testiyle yeni bir özellik deneniyor. Buna nazaran gönderilen iletiler yaklaşık 3 ay sonra silinecek. Şu an itibariyle, kelam konusu özellik Android için kullanılabilen Beta sürüm 2.21.17.16’da.

Başka bir deyişle, özelliğin herkes için kullanıma sunulmasına daha çok var. WaBetaInfo’dan gelen yeni bir rapor, özelliğin nasıl görünebileceğine dair bir bakış sundu. Buna nazaran kaybolan iletiler menüsünde 90 gün, 7 gün, 24 saat ortasında değişen seçenekler sunulacak. Ayrıyeten özelliği büsbütün kapatma seçeneği de eklenecek. Şirket özelliği geniş bir sürüme sunmadan test kademesinde tutuyor. Bu süreçte her şey yolunda giderse özellik kademeli olarak kullanıma sunulacaktır.

WhatsApp’ın saklılık kontratını değiştirmesiyle ortaya çıkan kapalılık ve güvenlik sorunları şimdilik geride kalmış üzere görünüyor. Şirket, kullanıcılarının içini rahatlatmak için çeşitli güvenlik ve zımnilik özellikleri sunmaya devam edecek.

Başa dön tuşu