WhatsApp’a bir darbe Mark Zuckerberg’den geldi! Facebook CEO’su bakın ne kullanıyor?

Facebook geçtiğimiz günlerde skandal bir olaya imza atmış ve ortalarında Türk kullanıcılarının da olduğu tam 533 milyon kullanıcısının verisini sızdırmıştı. İnternette ücretsiz olarak yayınlanan bu bilgiler ortasında Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg‘ün de telefon numarası yer alıyordu.

Zuckerberg de Signal kullanıyor

Ünlü CEO’nun telefon numarasının sızması ile datalara ulaşanlar Zuckerberg’ün hangi iletileşme uygulamasını kullandığını da ortaya çıkartı. WhatsApp’ın sahibi olan Zuckerberg’ün, rakip firma olan Signal‘i kullandığı ekran imgeleri ile kanıtlandı.

WhatsApp‘ın yeni zımnilik kontratından sonra Signal’e kullanıcılar adeta akın etmişti. Dünyanın en inançlı iletileşme uygulaması olarak gösterilen Signal, görünüşe nazaran Facebook grubu tarafından da kullanılıyor.

533 milyon kullanıcısının ve CEO’sunun datalarını sızdıran Facebook cephesinden şimdilik bu hususla ilgili açıklamanın gelmediğini belirtelim. Son yılların en büyük bilgi sızıntısı olayına imza atan Facebook’u sıkıntı günlerin beklediği ortada. Cambridge Analytica skandalı sonrası yargıçlar önünde tabir veren Zuckerberg, kapalılık konusunda değerli adımlar atacağını söylemişti. Fakat yaşanan son sızıntı maalesef ki kâfi tedbirlerin alınmadığını gösteriyor.

Sizce Facebook bu durum karşısında kendini aklayabilir mi? Data sızıntısı olayları Facebook’a olan bakış açınızı değiştirecek mi? Gelin yorumlarda tartışalım.

Başa dön tuşu