Facebook, Dijital Ödeme Sistemi Facebook Pay’i Tanıttı

Mark Zuckerberg’ün liderliğinde yoluna devam eden Facebook’un, sahip olduğu servisler aracılığıyla kullanıcılara bütünleşik bir tecrübe sunmak istediğini zati biliyoruz. WhatsApp, Instagram ve Facebook Messenger'ın iletileşme altyapısının bir ortaya gelmesi için yapılan çalışmalar, şirketin bu isteğine en somut örnek olarak gösterilebilir. 

Markalaşma sürecini bu üç ana uygulamayı ön plana çıkararak devam ettiren Facebook, orijinal bir teşebbüse daha imza attı. San Francisco merkezli şirket, WhatsApp, Instagram ve Facebook için yeni bir ödeme sistemi olan Facebook Pay'i tanıttı. 

Facebook Hisse ile Messenger üzerinden para transferi yapabileceksiniz

Facebook, yeni dijital ödeme servisinin Facebook, Facebook Messenger, Instagram ve WhatsApp'ta bütünleşik bir tecrübe sağlayacak, kullanışlı ve inançlı bir ödeme tekniği olduğunu söylüyor. ABD’li şirket, Facebook Pay’i kullanan şahıslara ilişkin ödeme bilgilerinin inançlı ve muhafazalı olacağını taahhüt ediyor. Facebook’un kullanıcı bilgilerini yönetme konusundaki basiretsizliği göz önüne alındığında, bu kelamın ne derece yerine getirileceği büyük bir merak konusu. 

Facebook Hisse kullanıcılara neler sunuyor?

Tercih ettiğiniz bir ödeme prosedürünü yalnızca bir kere tanımladıktan sonra Facebook çatısı altındaki tüm uygulamalarda kullanabilirsiniz. Ödeme geçmişini görüntüleyebilir ve ödeme seçenekleri yönetebilirsiniz. Ayrıyeten Facebook Hisse servisinden gerçek vakitli müşteri hizmetleri dayanağı de alabilirsiniz. 

Facebook Hisse; bağışçılara, oyun içi satın alımlara, aktiflik biletlerine, Messenger'da bireyden şahsa yapılan para transferlerine ve Facebook Marketplace'deki makul sayfalardan ve işletmelerden yapılan satın alımlara yönelik olarak bu hafta ABD'de kullanıma sunulacak. 

Şirket, dijital ödeme servisinin birinci etapta Facebook ve Facebook Messenger’da etkin olacağını; lakin yakın gelecekte Instagram ve WhatsApp üzere daha fazla hizmette kullanılabileceğini aktardı. Birden fazla kredi kartı ve banka kartını destekleyen Facebook Pay’in Türkiye’de ne vakit sunulacağı ise şimdi belirli değil. 

Başa dön tuşu