WhatsApp’a öyle bir özellik geliyor ki! Sevgiliniz çıldıracak!

Bu fonksiyon, kullanıcıların anlık iletileşme uygulamasında çevrimiçi olduklarında kimlerin görebileceğini seçmelerine imkan tanıyacak. Ayrıyeten Meta’ya ilişkin şirketin iletileri silmek için vakit sonunu güncellediği bildiriliyor. Bu özellik, Google Play Beta programı aracılığıyla kullanılabilen Android için WhatsApp beta 2.22.15.8’de görülmüş durumda. WhatsApp‘ın ayrıyeten Windows beta’da büsbütün fonksiyonel bir içerik menüsü sunduğu söyleniyor.

WhatsApp özellikleri izleyici WABetaInfo tarafından hazırlanan bir rapora nazaran, Meta’ya ilişkin iletileşme servisi, çevrimiçi durumu makul bireylerden gizleme yeteneğini geliştiriyor.

WhatsApp’a o denli bir özellik geliyor ki! Sevgiliniz çıldıracak!

Bu özellik kullanıma sunulduğunda, kullanıcıların çevrimiçi olduklarını kimlerin görebileceğini direkt WhatsApp Saklılık Ayarları içinden seçmelerine imkan tanınacak. Bu seçeneğin geliştirilme basamağında olduğu ve muhtemelen gelecekteki bir güncellemede kullanıma sunulacağı söyleniyor.

İlgili bir haberde, WhatsApp’ın bildirilerin herkes için silinmesi için öngördüğü mühlet hududunu güncellediği bildiriliyor. İletileşme platformunun, Android için 2.22.15.8 beta ile Google Play Beta programı aracılığıyla güncellemeyi yayınladığı söyleniyor. Rapora nazaran WhatsApp, ‘Herkes için Sil’ özelliğinin mühlet hududunu mevcut bir saat, sekiz dakika ve 16 saniyelik vakit seçeneklerinden iki gün ve 12 saate uzatıyor. Daha uzun vakit dilimi, kullanıcıların yanlış gönderilen bildirileri silmelerine yardımcı olacak.

WABetaInfo, çevrimiçi durumu ve vakit hududu uzantısını gizleme özelliğine ek olarak, Windows beta’da yine tasarlanmış bir bağlam menüsü yayınlandığını da tespit etti. Bu özellik, Microsoft Store’dan Windows 2.2225.2.70 için en son WhatsApp beta uygulamasını yükleyen kullanıcılar tarafından kullanılabilir durumda. Rapor, tekrar tasarlanan bağlam menüsünü gösteren ve kullanıcılara sunulan kısayollar hakkında fikir veren bir ekran imgesi içeriyor.

Başa dön tuşu