WhatsApp’a yeni özellik geliyor! Artık daha farklı olacak

WhatsApp, özellik listesini genişletmek ve kullanıcılar için uygulamayı daha alımlı hale getirmek için bir küme yeni özellik üzerinde çalışıyor. Bu özelliklerin birçok, temel olarak küme sohbetlerine odaklanıyor. Yeni özellikler ortasında, küme yöneticilerinin iletileri herkes için silmesine müsaade vermek ve daha fazlası bulunuyor.

WABetaInfo’ya nazaran, son beta sürümünde keşfedilen en son özellik WhatsApp kullanıcılarının kümeden kimin ayrıldığını yahut yönetici tarafından kimin kümeden çıkarıldığını bilmesini sağlıyor.

Bu, küme üyelerine kimin, nasıl yahut neden kümeden çıktığını sorma muhtaçlığını ortadan kaldıracaktır. Bu WhatsApp özelliği hem küme üyeleri hem de yöneticiler için geçerli olacak.

Bu yeni WhatsApp küme özelliğine, “Grup Bilgileri” sekmesindeki mevcut iştirakçiler listesinden erişilebiliyor. Burada “Geçmiş İştirakçileri Gör” başlığı ile yeni bir seçenek göreceksiniz. Bu kısım kaldırılan üyelerin isimlerini içerecek. Hatta çok sayıda üyeye sahip bir kümede belli bir kişiyi bulmak için özel bir arama çubuğu da bulunacak.

Başa dön tuşu