WhatsApp’ın yeni özelliğine bayılacaksınız!

WABetaInfo’nun fark ettiği üzere, Android için WhatsApp uygulamasının en son beta sürümü, yakında bireylerinizin dinlemesi için durumunuz olarak sesli bildiriler gönderebileceğinizi gösteren kod içeriyor. Bu özellik şimdi beta test kullanıcıları için bile yayınlanmadı – fakat WABetaInfo tarafından paylaşılan bir ekran manzarası, durumunuzu ayarlamak için şu anda mevcut olan metin, fotoğraf ve görüntü seçeneklerinin yanında bir mikrofon düğmesi gösteriyor.

Şu anda WhatsApp’ta bir konuşmanın içinde sesli not yahut ses evrakı gönderebilirsiniz, lakin bunları toplu olarak bireylerinizle daha geniş bir biçimde paylaşamazsınız. Fakat bu yeni özellik kullanıma sunulmaya başladığında bu iş de değişecektir.

WhatsApp’ın yeni özelliğine bayılacaksınız!

WhatsApp durum fonksiyonu artık Snapchat ve Instagram’daki kıssalar özelliğine benzer hale gelecek halde gelişti: bir satır metin, bir fotoğraf yahut kısa bir görüntü yayınlarsınız ve 24 saat boyunca kontakta olduğunuz bireyler tarafından görülebilir. Dilerseniz durumunuzu sırf muhakkak sayıda kişinize gösterebilirsiniz. Bu vakit sonları ve zımnilik ayarları, muhtemelen sesli durum güncellemeleri için de geçerli olacaktır, lakin uygulamanın içinde tam olarak nasıl gösterileceği hala bilinmiyor.

WhatsApp vakit içinde temel bir iletileşme uygulamasından kendi başına bir toplumsal medya platformuna daha çok benzeyecek biçimde geliştirildi ve durum belirleyebilmek bunun büyük bir parçası. Elbette bu tam olarak bir Facebook özellikleri benzeşmesi değil, fakat vakitle ona yaklaşıyor üzere görünüyor.

Başa dön tuşu