Wix Benzeri, 10 Ücretsiz Web Sitesi Kurma Platformu

Eskiden web sitesi kurabilmek için belirli bir kodlama bilgisine sahip olmak gerekirdi. Ama günümüzde gelişen teknoloji ile artık kullanıcılar rastgele bir kodlama lisanını bilmeden dahi kendi web sitelerini açma bahtına sahipler. 

Wix de bu hususta önde gelen platformlardan bir tanesi. Gereksiniminiz olan şey ister bir blog sayfası olsun ya da bir e-ticaret sitesi, Wix ile kısa bir vakitte web sitenizi kurabilirsiniz. Site kurulumu konusunda daha fazla seçeneğe gereksinimim var diyorsanız bu yazımızdan sizin için derlediğimiz Wix gibisi 10 web site kurma platformuna göz atabilirsiniz.

Wix ve benzeri ücretsiz web sitesi kurma platformları: 

Wix:

195 milyondan fazla kullanıcıya sahip ve 200 farklı ülkede hizmet veren Wix, sıfır kod bilgisi ve sıfır maliyet ile kendi web sitenizi kurmanıza imkan veren fiyatsız bir platformdur. Wix sahip olduğu kullanıcı dostu denetim paneli ve sürükle bırak formülü sayesinde kullanıcılara zorlanmadan hayallerindeki siteyi kurma imkanı vermekte.

Wix ile yapılan web siteleri bilhassa başlangıç evresinde birçok kullanıcı için kâfi olacaktır. Lakin sitenizde banner ya da reklam görmek istemiyor ve  trafik yükünüzün ileride daha da artacağını düşünüyorsanız premium planlardan birini satın almak isteyebilirsiniz. Tıpkı formda Wix kontaklı olmayan bir domain kullanmak istediğiniz de fiyat ödemeniz gerekmekte.

Wix Android ve iOS için indir:

Weebly:

Weebly sahip olduğu birçok tema ve şablon ile son derece tanınan bir web sitesi kurma platformu. Her şeyi bir ortada sunan Weebly kullanıcılara vakit kaybetmeden web sitelerini kurma imkanı vermekte. Sürükle ve bırak mimarisi sayesinde web sitenize yazılarınızı, görsellerinizi ve öbür içeriklerinizi kolay kolay ekleyebilirsiniz.

Weebly Android ve iOS için indir:

Site123:

Her ne kadar Wix ve Weebly platformları kadar şablon seçeneği sunmasa da, Site123 görünüşten öte verimliliği en üst düzeyde tutmayı amaçlamakta. Daldaki ününü bu verimlilik algısı üzerine kuran site kullanıcılara süratli ve verimli bir formda web sitesi kurmayı vaat etmekte. 

Popüler şablonlardan birini seçmek yerine, Site123 kullanıcılara bir web sitesi dizaynı sunmadan önce  portfolyo, blog, müzik ya da CV üzere 11 farklı kategori seçeneği sunmakta. Kullanıcılara sunulan bir çok fiyatsız tasarım aracı ile en azından temelde işlevsel bir web sitesi tasarlamak mümkün.

Webnode:

Sadece 5 dakika içinde bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız Webnode sizin için son derece uygun bir tercih olabilir. Webnode son derece kolay bir arayüze sahip olsa da başka web site tasarlayıcıları kadar esnek olmadığını belirtmekte yarar var. Bileşenleri istediğiniz üzere taşımanıza ver yerleştirmenize müsaade veren site, ne yazık ki bunu yalnızca evvelden belirtilen alanlara yapmanıza müsaade vermekte. 

Örnek vermek gerekirse, bir görsel sayfanın ortasından sağ tarafa geçirmek istediğinizde tam olarak istediğiniz noktadan fazla görsel evvelden belirlenen sağ sütüne otomatik yerleştirilmekte. Doğal ki Webnode kullanıcıya sunduğu bu bilhassa daha çok sade ve minimalist bir web sitesi oluşturmak isteyen kullanıcılar için daha uygun bir platform.

Strikingly:

Strikingly’in ana odak noktası kullanıcılara hesaplı, kolay ve süratli bir biçimde istedikleri web sitesini kurmalarını sağlamak. Bu yüzden, kullanıcıların öbür platformlardaki üzere yaratıcı ve çeşitli araçlardan daha az faydalabileceğini unutmaması gerekiyor.

Strikingly’i kullanarak tercih ettiğiniz dizayn doğrultusunda tek sayfalık web siteleri oluşturabilir ve birçok web site kurucularından farklı olarak sitenizi yayınladığınızda bile şablonunuzu istediğiniz kadar değiştirebilirsiniz.

Strikingly Android ve iOS için indir:

Jimdo:

Eğer web dünyasında yeni iseniz ve kolay bir biçimde bir web sitesi sahibi olmak istiyorsanız, Jimdo bu mevzuda size yardımcı olabilir. Şablon kütüphanesi öbür web siteleri kadar varlıklı olmasa da basitliğe değer veren kullanıcıları seçim basamağında zorlanmasının önüne geçmekte. Jimdo’nun en öne çıkan özelliği, fiyatsız planı seçtiğinizde bile sitenizde Jimdo tarafından eklenen banner ya da pop-up reklamların bulunmaması. 

Jimdo Android ve iOS için indir:

Mozello:

Mozello kullanması epeyce kolay bir web site kurma platformudur. Blogunuz için gerekli olan araçlara sahip olan Mozello ile isterseniz kolay bir e-ticaret sitesi de kurabilirsiniz. Fiyatsız versiyonunda 10 esere kadar dayanak veren Mozelle birebir vakitte sitenizde çoklu lisan kullanarak daha fazla kullanıcıya ulaşmanıza imkan sağlamaktadır.

SimpleSite

SimpleSite için bir taşınabilir cevher olduğunu söyleyebiliriz. Birçok platformdan farklı olarak, web sitenizi dizayn ederken Simplesite’ı bilgisayarınız dışında akıllı telefonunuzdan da yönetebilirsiniz. 

Özellikle çok fazla seyahate çıkan birisi için uygun olan bu site birebir vakitte birtakım dezavantajlara sahip. Öncelikle olarak taşınabilir olarak sitenizde bir düzenleme yapmak istediğinizda maalesef premium bir üyelik almanız gerekmekte. Birebir vakitte fiyatsız sürümü siteniz için SLL sertifikası sağlamamakta. Bu yüzden siteniz  kullanıcıların gözünde inançsız olarak işaretlenebilir. 

Webstarts:

Webstart, son derece çağdaş bir web sitesi dizayn etmenize imkan veren fiyatsız bir platformdur. Sürükle ve bırak mekaniklerine sahip Webstarts profesyonel bir web sitesi kurmak için gerekli araçları kullanıcılara sunmakta.

Webstart tıpkı vakitte e-ticaret, arama motoru optimizasyonu ve mobil optimizasyon için kullanıcılara çeşitli araçlar sunmakta. Ama fiyatsız sürümü kullandığınız takdirde siteniz için taşınabilir obtimizasyon özelliğinden yararlanamıyorsunuz.

8b:

Sektörde son derece yeni olan 8b, bilhassa bir web sitesi kurmak isteyen acemi kullanıcılar için tasarlanmış. Son derece kolay bir arayüze sahip olan 8b ile isterseniz ferdî bir blog sayfası ya da minik çaplı işletmeniz için bir online satış sitesi açabilirsiniz.

8b’nin sahip olduğu web site oluşturucusu kullanıcıların sitelerini düzenlerken faydalanabileceği birçok araca ve ekipmana sahip. Sahip olduğu kullanıcı dostu arayüzü sayesinde ise sitenizi kurmak yalnızca birkaç saatinizi alacaktır.

WordPress:

Söz konusu fiyatsız bir site kurmak olunca tahminen de en fazla karşılaştığımız seçeneklerden birisi de WordPress’dir. Ama burda kelamını ettiğimiz site WordPress.com, WordPress.org değil. WordPress.org bir içerik düzenleme sistemi iken WordPress.com hiçbir kodlama bilgisine muhtaçlık olmadan kolay tıklamalar ile istediğiniz biçimde bir web sitesi kurabileceğiniz bir platformdur. 

WordPress Android ve iOS için indir:

Artık web sitesi sahibi olmak için derinlemesine bir biçimde kodlama bilmenize gerek yok. Artılarıyla ve eksileriyle sizin için derlediğimiz bu siteleri kullanarak siz de dijital dünyaya kendi kurduğunu web sitesi ile sağlam bir giriş yapabilrsiniz

Başa dön tuşu