Yerli sosyal medya uygulaması Yaay Twitter’a kafa tutabilir mi?

WhatsApp ile başlayan saklılık kaygıları, öteki platformlara da sıçradı. İnternet kullanıcıları artık tüm toplumsal medya platformlarına temkinli yaklaşmaya başladı. İnsanları paranoyak yapan saklılık konusunun patladığı sıralar yerli ve ulusal toplumsal medya uygulamamız Yaay gündeme geldi. Pekala, Twitter alternatifi olarak bilinen Yaay nedir?

Yaay, 2020’nin son çeyreğinde Türk Telekom çatısı altındaki TT Venture tarafından geliştirilip yayın hayatına başladı. Twitter’a benzeyen yapısı ile dikkat çeken Yaay, kullanıcılara sunmuş olduğu kategoriler ve içerik paylaşımına nazaran kullanıcılarına sunduğu rozetler ile dikkat çekiyor.

Kullanımı hayli kolay olan Yaay, başka toplumsal medya platformları üzere fiyatsız olarak hizmet veriyor. E-postanız ile fiyatsız olarak https://yaay.com.tr adresi üzerinden üye olabileceğiniz bu platform, son günlerde kullanıcı sayısında patlama yaşadı. Bilgilerini Türkiye’de tutmak isteyen kullanıcılar Twitter yerine Yaay’a yönlenmeye başladı.

Web tarayıcı sürümünün yanı sıra iOS ve Android’de de uygulamaları yer alan Yaay, Twitter’a büyük bir rakip olacak üzere görünüyor. Şayet Yaay, Türk kullanıcıları bünyesine çekebilirse, Twitter’ın tahtını ülkemizde sallayabilir. Lakin küresel çapta maalesef ki Yaay’ın başarılı olması şimdilik güç görünüyor.

Yaay’da hesap oluşturdunuz lakin platformu sevmediniz. Pekala, hesabınızı nasıl sileceksiniz? Yaay hesap silme süreci için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Yaay hesap silme süreci nasıl yapılır?

  • Yaay uygulamasını açın
  • Sol üstte yer alan profil fotoğrafınıza tıklayın ve profilinizi açın
  • Sağ üstte bulunan Ayarlar’a tıklayın
  • Ayarlar kısmından Saklılık Ayarları’na girin ve Hesabımı Sil seçeneğine tıklayın. Bu süreçten sonra hesabınız silinecektir. Şayet hesabınızı askıya almak istiyorsanız Hesabımı Askıya Al seçeneğini seçin.
Başa dön tuşu