Marvel Dizisi The Punisher Geri mi Dönüyor?

Online dizi ve sinema kesimine Disney+ markasıyla giriş yapan Disney, bünyesindeki Marvel, Star Wars ve Pixar üzere markaları sadece kendi platformu üzerinden servis etmek için sektör başkanı Netflix ile olan içerik mutabakatını yenilememişti. 

Bunun üzerine Netflix’in kütüphanesinde yer alan Marvel dizileri patır patır iptal edilmeye başlandı. Evvel Luke Cage ve Iron Fist’in fişini çeken şirket, akabinde sırasıyla Daredevil, Jessica Jones ve The Punisher serilerini sonlandırmıştı.

En sevilen Netflix-Marvel içeriklerinden biri olan The Punisher’ın iptal edilmesi, serinin hayranları üzere Jon Bernthal’ın da büyük bir hayal kırıklığı yaşamasına neden olmuştu. İki dönem boyunca Frank Castle karakterinin hakkını sonuna kadar veren Bernthal, The Punisher’ın beklenen dönüşü hakkında Entertainment Weekly’e kıymetli açıklamalarda bulundu. 

Disney+ için üretilecek bir projede yine Frank Castle karakterini canlandırmak istediğini söz eden ünlü oyuncu, “Frank’in benimle başladığı ve bittiği yeri çok önemsiyorum. Onunla yine hakikat vakitte karşılaşmak istiyorum. Ben yalnızca onu çok seven bireylere hak ettikleri Frank Castle’ı vermek istiyorum. Frank benim için her vakit çok özel bir yere sahip olacak” tabirlerini kullandı. 

Şimdiye kadar çıkan söylentiler, Disney+ platformunda devam edecek Marvel dizilerinin Daredevil ve Jessica Jones olduğuna işaret etse de, Marvel Studios’un yeni projeler için Punisher üzere birtakım karakterlere tekrar hayat vermesi epey olası. Hasebiyle Frank Castle’ı bir Disney+ dizisinde ana yahut yan karakter olarak görebiliriz. 

The Punisher’ın birinci iki sezonunu Netflix’ten izleyebilirsiniz. Hala talihiniz varken bir göz atmanızda yarar var. Çünkü yakında kütüphanedeki eski Marvel dizileri de miadını doldurabilir. 

Başa dön tuşu