YouTube, Queen Grubunun Efsanevi Şarkılarına Klip Hazırladı

YouTube, Queen'in efsanevi müziklerinden “Bohemian Rhapsody”nin 1 milyar görüntülemeye ulaşan 90'lı yıllar öncesinden birinci müzik olmasını kutluyor. Queen ve YouTube Müzik, kümenin en tanınmış kesimlerinden üçü için dünyanın dört bir yanından hayranların yer aldığı müzik görüntüleri yayınladı.

Sosyal medya devi “You Are The Champions” ismini verdiği teşebbüs için Universal Music Group ve Hollywood Records ile iş birliği yaptı ve grubun “Bohemian Rhapsody”, “Don't Stop Me Now” ve “A Kind Of Magic” müziklerine özel klipler hazırladı. 120'den fazla ülkeden 10.000'den fazla hayran projede yer aldı ve dünyanın en büyük müzikal çalışmalarından biri ortaya çıktı.

“Bohemian Rhapsody” müziğe ve müzikçiye yönelik performansa dayalı bir görüntü olarak çekildi. “Don't Stop Me Now” ise dansa dayalı koreografik bir çalışmayla eğlenceli usulde ortaya çıktı. “A Kind of Magic” ise görsel sanatkarlardan oluşan bir takım tarafından montajlanarak elde edildi. Çalışmaların hepsi birbirinden eğlenceli ve nostaljiyi adeta günümüze taşıyor.

Grubun dünyanın dört bir yanındaki hayranlarıyla olan eşsiz bağını kanıtlayan görüntüler, her kıtadan insanların Queen sevgisini ortaya koyuyor. Efsanevi kümenin bateristi Roger Taylor, “Bize katılabildiğiniz için çok sevindim. Hoşgeldiniz.” diyerek klip çalışmalarını kutladı.

Queen kümesinin gitaristi Brian May de açıklama yaparak, “Çalışmalarımızın dünyanın dört bir yanındaki insanlara kendi performanslarını yaratmaları için ilham verdiğini ve görsel sanatın heyecan verici olduğunu görmek, bir sanatkarın başına gelebilecek en kıymetli şeylerden biri. Vizyonlarının çeşitliliği şaşırtan. Katılan herkese teşekkürler.” dedi.

İşte YouTube'un Queen için çektiği videolar:

Bohemian Rhapsody

Don't Stop Me Now

A Kind Of Magic

Başa dön tuşu