YouTube, ‘Sıradaki Video Ekranı’nda Değişikliğe Gidiyor

YouTube, yeni şeyler öğrenmek yahut eğlenmek isteyen insanların sık sık başvurduğu bir platform. Haliyle kullanıcıyı platformda daha uzun müddet tutmak için de bir görüntü biter bitmez izleyen kişinin karşısına yeni bir görüntünün önerildiği bir ekran çıkıyor. İşte bu ekran, yeni bir güncellemeyle değiştirildi. Yeni tasarım, eskisine nazaran epeyce farklı bir yapıya sahip lakin daha şık ve yenilikçi durduğunu söylemek mümkün.

Yeni dizaynda, biten görüntünün üstüne gelen şeffaf bir panel bulunuyor. Bu panelde iptal etme ve geri sayımın bitmesini beklemeden yeni görüntüyü başlatma seçeneklerinin üstünde, yeni görüntünün bir ön izlemesi bulunuyor. Eski dizaynda, bütün ekranı biten görüntünün ön izlemesi kaplıyordu.

Eskiden, yeni görüntüye geçmeye ne kadar müddet kaldığını gösteren, oynat tuşunun etrafında dolan bir ilerleme çubuğu bulunuyordu. Şimdiyse yeni görüntüye ne kadar kaldığını sayıyla gösteren bir geri sayım bulunuyor. Ekranın bu türlü olması daha uygun üzere görünüyor zira saniyeyi direkt olarak görmek daha kullanışlı denilebilir. Üstteki görselden yeni tasarımı inceleyebilirsiniz.

Yeni tasarımı içeren güncelleme, yaklaşık üç gün evvel yayınlandı fakat bir sebepten dolayı kimi aygıtlarda bu özellik şimdi kullanılamayabiliyor. Siz de şimdi bu özelliği kullanamayan kullanıcılardansanız uygulamayı Google Play Store üzerinden kendiniz güncellemeyi deneyebilirsiniz.

Başa dön tuşu