YouTube’da Bu Zamana Kadar En Fazla ‘Dislike’ Alan 10 Video

Dünyanın en büyük görüntü yayın platformlarından biri olan YouTube içerisinde milyonlarca görüntüyü barındırıyor. Birçoğunuzun bildiği üzere bu görüntülerde izlenme, beğenme (like), beğenmeme (dislike) ve yorumlar üzere pahalar bulunuyor. Çoklukla birden fazla insan en çok beğenme ya da en çok izlenme alan görüntüler üzerinde dursa da bu içerikte olaylara biraz daha tersten bakarak insanların en nefret ettiği (!) görüntülere bakacağız.

Bir içeriği beğendiğinizi ya da beğenmediğinizi görüntü üreticisine göstermenin yolu, görüntünün alt kısmında bulunan küçük iki tuştan birisini kullanmaktır. Biz de sizin için en beğenilmeyen görüntüleri derledik.

10. ‹ CORTANDO O BOTÃO DO YOUTUBE › – ARUAN FELIX (2,5 MİLYON BEĞENMEME)

Anladığımız kadarıyla YouTube'un kendisine 100.000 aboneyi geçmesi sebebiyle gönderdiği plaketi kıran adamın yaklaşık 3 dakikalık görüntüsü birçok kişiyi mutsuz etmiş. Görüntü Portekizce olduğu için görüntüyle ilgili önemli bir fikrimiz maalesef yok. Bu sebeple süratli bir halde öteki görüntümüze geçiyoruz.

9. BIBI H – HOW IT IS ( WAP BAP … ) – BIBISBEAUTYPALACE (3 MİLYON BEĞENMEME)

Sözleri konusunda Friends'ten tanıdığımız ve sevdiğimiz Phoebe'yi aratmayan lakin sırf Phoebe söylese daha katlanılabilir olan müzik, yaklaşık dört dakikalık bir müddet içerisinde size “Ben az evvel ne yaptım?” hissiyatını yaşatabiliyor. Enteresan klibin rastgele bir öyküsü olmamasının yanı sıra değişik çekim teknikleri de bu şarkıyı bu listeye sokmaya yetiyor.

8. BABY SHARK DANCE – PINKFONG! KIDS’ SONGS & STORIES (3,3 MİLYON BEĞENMEME)

Çocuklar için yapılmış bir müzik neden bu kadar beğenmeme aldı sorusu önemli bir sır olsa da makul teoriler mevcut. Öncelikle bu müziğin son derece tanınan olduğunu ve yüksek ihtimalle çocukların onlarca kere bu şarkıyı dinlediğini düşünürsek, ebeveynlerin de aşağı üst birebir oranda bu şarkıyı dinlediklerini, bir yerden sonra sabırlarını yitirip görüntüyü beğenmediklerini söyleyebiliriz.

7. FRIDAY  – REBECCA BLACK (3,5 MİLYON BEĞENMEME)

Korkunç kelamları ve son derece enteresan klibi sayesinde 3,5 milyon beğenmeme sayısına ulaşan bu görüntü hakkında daha değişik bir şey var. 2011 yılında yayınlanan görüntüye olan nefret o kadar canlı ki 8 yıl geçse bile en çok beğenmeme alan 10 görüntü ortasındaki yerini koruyor.

6. OFFICIAL CALL OF DUTY: INFINITE WARFARE REVEAL TRAILER – CALL OF DUTY (3,8 MİLYON BEĞENMEME)

Dünyanın en çok sevilen ve en büyük kitlesine sahip olan oyunlardan biri Call of Duty, Infinite Warfare isimli bir oyun çıkardı. Oyunu bekleyenlerin beklentileri karşılanmamış olacak ki oyun önemli bir beğenmeme sayısına ulaşarak listemizde altıncı sıraya oturdu.

5. DESPACITO – LUIS FONSI FEATURING DADDY YANKEE (4,1 MİLYON BEĞENMEME)

Despacito dememiz bile görüntüyü beğenip beğenmeyeceğinizi anlamak için kâfi bir açıklama… Son derece fazla maruz kaldığımız müzik birçok kişi tarafından ziyadesiyle sevilirken birçok kişi tarafından da nefret ediliyor. Alışılmış ki buradaki beğenmeme sayısının son derece olağan olduğunu söylemekte de fayda var. 6 milyar izlenen bir klipin 34 milyon beğenme almasının akabinde 4,1 milyon beğenmeme alması aslında çok da büyük bir olay değil. Yeniden de listede bulunuyor.

4. CAN THIS GÖRÜNTÜ GET 1 MILLION DISLIKES? – PEWDIEPIE (4,2 MİLYON BEĞENMEME)

YouTube'un en büyük ferdî kanalı PewDiePie'ın bir görüntüsünün burada olması size değişik gelebilir fakat bu PewDiePie'ın istediği bir şeydi. Yazımızın başını hatırlayacak olursanız 'en nefret edilen' sözünden sonra '(!)' koymuştuk. Hepsi bu görüntü yüzündendi zira bu görüntüden aslında nefret edilmiyor.

Mizah maksatlı çektiği görüntüde herkesten görüntüyü beğenmemesini isteyen PewDiePie, maksadına ulaştı diyebiliriz. PewDiePie'ın YouTube üzerinde istediği birçok şeyi yapabileceğini gösteren bu görüntü, PewDiePie'ın kitlesinin kendisine ne kadar bağlı olduğunu da gösteriyor. Listemizin birinci sırasında yeniden bu noktaya değineceğiz.

3. IT’S EVERYDAY BRO – JAKE PAUL FEATURING TEAM 10 (4,4 MİLYON BEĞENMEME)

YouTube'u biraz takip ediyorsanız Jake Paul'a ve yaptığı işlere aşinasınızdır. Çektiği müzik görüntüsünün vasatlığının yanı sıra müziğin da makus olmasının sonucunda 4,4 milyon beğenmeme ile karşı karşıyayız. Birçok kişi görüntünün nasıl 2,8 milyon beğenme aldığını düşünüyor dersek biraz daha açık konuşmuş olabiliriz.

2. BABY – JUSTIN BIEBER FEATURING LUDACRIS (10 MİLYON BEĞENMEME)

Justin Bieber'ın birçok hayran edinmesini sağlayan görüntü 2010 yılında yayınlandı ve 2 milyar izlenmeye ulaştı. Despacito'da olduğu üzere burada da müziğin makus olup olmadığını söyleyemiyoruz zira iki taraf birbirine çok yakın. 11 milyon beğenmenin yanı sıra 10 milyon beğenmeme alan görüntü, tam manasıyla 'zevkler ve renkler' diyebileceğimiz bir noktada bulunuyor. Kararı siz verin.

1. YOUTUBE REWIND 2018 – YOUTUBE (16 MİLYON BEĞENMEME)

Listemizin doruğuna geldiğimiz vakit bizleri YouTube karşılıyor. YouTube'un her sene içerik üreticileriyle çektiği ve yılın en kıymetli anlarını derlediği görüntü, birçok kişi tarafından berbat bulundu. Natürel ki burada ziyadesiyle kıymetli bir nokta da bulunuyor.

PewDiePie'ın görüntüsünden bahsederken kendi hayran kitlesinin ona bağlılığından kelam etmiştik. YouTube'un en büyük şahsî sayfasına sahip olan birini YouTube'un yıllık içeriğine dahil etmediğinizdeyse sonuçlarına katlanmak zorunda kalıyorsunuz.

YouTube'da bu vakte kadar en çok beğenmeme sayısına ulaşan görüntüleri derlediğimiz yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bu ve bunun üzere içerikleri kaçırmamak için bizi takipte kalın.

Başa dön tuşu