YouTube’ta yeni dönem başlıyor!

YouTube dünyanın en çok kullanılan toplumsal medya platformlarından biri. Fakat toplumsal medya platformu denildiğinde akla gelen birinci şey, kullanıcıların Instagram’da ya da Twitter’da olduğu üzere birbirleriyle daha fazla etkileşim halinde olabildiği mecralar oluyor. Bununla birlikte YouTube’da uzun bir müddettir getirdiği güncellemeler ile bu tanımlamaya daha çok uyar hale gelmeye başladığını söyleyebiliriz.

Ancak şirketin itina gösterdiği tek şey kullanıcı etkileşimini arttırmak değil. Bugün ortaya çıkan bir bilgi, YouTube’un yaklaşık 18 aydır yeni bir özellik üzerinde çalıştığını gösteriyor. “Kanal Mağazası” ismi verilen bu özellik sayesinde, bundan sonra kullanıcılar YouTube üzerinden Netflix, Disney Plus, HBO Max, Amazon Prime Görüntü üzere görüntü akış platformlarına çok daha kolay ve süratli bir biçimde kayıt olabilecekler.

YouTube’ta yeni devir başlıyor!

Aslında sistemin çalışma mantığı son derece kolay. YouTube yaptığı ikili mutabakatlar sayesinde Kanal Mağazası üzerinden bu platformlarda yer alan üretimlerin fragmanlarını yayınlayacak. Fragmandan etkilenen ve o platforma kayıt olmak isteyen kullanıcıların ise, farklı bir uğraşla platformun sitesine gitmelerine gerek kalmadan direkt YouTube üzerinden tek tıklamayla abonelik süreçlerini tamamlayabilecek.

Bu yeni özelliğin birinci olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde hayata geçirileceği duyurulurken, ilerleyen aylarda öbür bölgelerde de kullanıma sunulacağı konuşuluyor. Öte yandan özellik şimdi resmen tanıtılmadığı için hangi platformlarla paydaşlık kurulacağı da şimdilik bilinmiyor.

Başa dön tuşu