Bazı Twitter Haber Sayfalarına Soruşturma Açıldı

TRT’nin haberine göre aralarında Solcu Gazete, Haber Report gibilerinin bulunduğu hesaplara provokasyon gerekçesiyle soruşturma açıldı.

Türkiye Cumhurbaşkanlığı seçimleri son hızla devam ederken sosyal medyada da gelişmeler paylaşılıyor. Ülkenin farklı yerlerinden haberler gelmeye devam ederken TRT Haber, seçimle ilgili paylaşımlar yapan birçok Twitter hesabına soruşturma açıldığını duyurdu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan geldiği söylenen açıklamada ana unsur, bu hesapların provokatif paylaşımlar yapmaları olarak gösteriliyor. Bunun yanında paylaşım yapmasına rağmen kimliği tespit edilemeyen diğer kişiler için de çalışmaların sürdüğü belirtilmiş.

GÜNCELLEME (17.46): DarkWeb Haber’den açıklama

darkweb haber güncelleme

GÖZALTI KARARI HAKKINDA Hakkımızda karalama kampanyası yapan kuruluşların uzun zamandır hedefinde olduğumuz için doğru yolda olduğumuza inanıyoruz. Gerek FETÖ’ye, gerek PKK’ya, gerek Hizbullah’a karşı duruşumuzdan ve fikirlerimizden asla taviz vermeyeceğiz. Atatürk’ün gösterdiği yolda durmadan yürüyeceğimize TÜRK GENÇLİĞİ olarak ant içeriz. Hakkımızda çıkan haberler şu an için gerçeği yansıtmamaktadır. Yaşanılan olumsuz bir durumda takipçilerimizi konuyla ilgili bilgilendireceğiz. Destek mesajları atan tüm takipçilerimize teşekkür ederiz.

“Hesapların sahipleri hakkında gözaltı kararı çıkarıldı”

Söz konusu hesaplar ise şu şekilde: Haber Report, DarkWeb Haber, Militer Doktrin, Muhbir (ajansmuhbir) ve Solcu Gazete. İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, bu hesaplar haricinde kimliği belirlenemeyenler hakkında da çalışmalarını sürdürüyor.

TRT’nin açıklamasında verdiğine göre İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, “kamuoyunda yanıltıcı, gerçek dışı ve yanlış algı oluşturacak şekilde kamu düzenini ve kamu barışını bozmaya yönelik gerçeğe aykırı bilgileri paylaşmak suretiyle alenen yayan, provokatif ve manipülasyon içeren paylaşımlar sebebiyle bu kararı vermiş.

Kaynak :
https://www.trthaber.com/haber/gundem/secimlerle-ilgili-provokatif-paylasimlara-sorusturma-770550.html

Başa dön tuşu