YouTube’un CEO’su Doğrulama Kriterleri Konusunda Özür Diledi

Büyük platformların en değerli problemlerinden biri olan doğrulama sorunu da yavaş yavaş YouTube için de baş göstermeye başlamıştı. Geçtiğimiz günlerde doğrulama kriterlerinde değişikliğe gidildiğini açıklayan YouTube, içerik üreticilerinin kimilerinden reaksiyon almıştı. Daha evvel doğrulanmış hesaba sahip olan birçok içerik üreticisi, artık hesaplarının doğrulanmamış gözükmesinden şikâyetçiydi.

Yeni doğrulama kriterlerinin sebep olduğu meselelerden sonra YouTube'un CEO'su Susan Wojcicki de hususa dâhil oldu. CEO, Twitter hesabından yaptığı açıklamayla sorun yaşayan içerik üreticilerinden özür dilerken en kısa vakitte doğrulama kriterlerini tekrar güncelleyeceklerini belirtti.

YouTube'un CEO'su: 'Doğrulamanın sizler için ne kadar kıymetli olduğunu anladık'

Twitter'dan yaptığı açıklamalara içerik üreticilerin taleplerini önemsediklerini söyleyerek devam eden Susan Wojcicki, “Doğrulama rozetinin sizler için ne kadar pahalı olduğunu net bir biçimde anladık. Hâlihazırda doğrulaması bulunan kanallar, hiçbir itirazda bulunmadan yollarına bu biçimde devam edecek” tabirlerini kullandı. Bu açıklamalara nazaran geçmişte doğrulanmış lakin yeni kriterlere nazaran doğrulanmasını kaybeden kanallar, değişikliklerden etkilenmeyecek.

Eskiden olduğu üzere 100.000 abone ve üzeri kanalların doğrulama müracaatında bulunabileceğini belirten CEO, yeni kriterlere takviye sayfasından ulaşılabileceğini de ekledi. Yeni kriterler incelendiğinde doğrulama almanın artık o kadar kolay olmadığını söyleyebiliriz. YouTube'un bu atılımının gelecekte nasıl sonuçlar doğuracağını daima birlikte göreceğiz.

Başa dön tuşu