Zoom kullananlar dikkat! Artık işler değişiyor

Koronavirüsün hayatımıza girmesiyle herşey dijital hale geldi. Buna iş görüşmeleri, arkadaşlar ve hatta ailelerle görüşmelerde dahil. Pandemi sürecinde yaşanan karantinalarda beşerler online görüşmeler için en çok Zoom uygulamasını tercih ettiler.

Koronavirüs pandemisi ile gelen karantinalarda beşerler uzaktan çalışmaya, öğrenmeye ve toplumsallaşmaya başladı. Bu süreçte Zoom’un kullanımı ayında dünya genelinde 30 kat arttı. Zoom yakaladığı bu ivmeyi müdafaayı hedefliyor.

Zoom, uygulamasına üçüncü parti eklentiler alacak

Zoom artık görüşmelerinde çeşitli üçüncü parti eklentiler alacak. Bir Zoom araması sırasında Asana ve Dropbox Spaces üzere uygulamaları kullanmanıza müsaade veren üçüncü taraf entegrasyonları geliyor. Bugünkü lansmandan itibaren, Heads Up üzere oyunlar da dahil olmak üzere görüşmelerinize ekleyebileceğiniz 50’den fazla eklenti var. Zoom’un en son sürümünü yükledikten sonra, yeni Uygulamalar yan panelinin altındaki “Keşfet” sekmesi, neyin mevcut olduğunu görmenize imkan tanıyacak.

Bu eklentiler uygulamayı daha kullanışlı hale getirecek. Örnek olarak, Asana eklentisi, Zoom’dan ayrılmadan vazifeler oluşturmanıza, düzenlemenize ve atamanıza imkan tanıyacak. Uygulamaya eklenebilecek yenilikleri görmenin farklı bir yolu da Zoom Marketplace.

Şirket Zoom Events özelliğini de kullanıma sundu. Bu özellik aracılığıyla bilet satabileceksiniz ve şirket bu satışlardan hisse almayacak. Tüm bu yenilikleri ardında şirketin maksadı hizmetin büyümesini sürdürmek ve böylelikle salgın sırasında oluşturduğu yörüngede devam edebilmek.

Başa dön tuşu