#12nisan Hashtag’i ile ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü açıklama yaptı! Paylaşım yapanlar yandı!

Twitter’da dün gece saatlerinde #12nisan hashtag’i altında çirkin ve kan donduran paylaşımlar yapılmaya başlamıştı. Türk bayanlarını amaç alan bu alçakça harekette, kimi hesaplar bayana şiddeti savunmuş ve kimse gece dışarı çıkmasın sizi öldüreceğiz biçiminde gönderiler paylaşılmıştı.

Kadına şiddetin her geçen gün arttığı Türkiye’de bu tip kan donduran alçakça ve haysiyetsizce yapılan bu paylaşımlar hakkında Emniyet Genel Müdürlüğü açıklama da bulundu.

Emniyet Genel Müdürlüğü #12nisan Hashtag’ine sessiz kalmadı!

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün sitesi üzerinden yapılan paylaşımda; “Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Cürümlerle Çaba Daire Başkanlığı, toplumsal medya ortamında 7/24 temeline nazaran sanal devriye faaliyetleri yürütmektedir.

12.04.2021 tarihinde toplumsal medya platformları üzerinden #12Nisan etiketi ismi altında paylaşımlar yapılmaktadır. Bu paylaşımlar içerikleri itibariyle toplumsal medya terörüdür. Bu tıp paylaşımlara asla müsaade edilmeyecektir. Bu etiket ismi altında hata işleyen hesaplar tespit edilerek gerekli soruşturmalar başlatılmıştır.

Kamuoyuna hürmetle duyurulur.” sözüne yer verildi.

Kadınlara karşı yapılan şiddetin ve tehditin karşılıksız kalmayacağı yüreklere su serpti diyebiliriz. Twitter‘ın Türkiye’de temsilci bulundurmasından ötürü, bayanları öldürmeye yönelik paylaşım yapanların IP numaraları en kısa müddette Emniyet Teşkilatı’na verilecektir.

Şanlı polisimiz bu IP’ler doğrultusunda Twitter’da bayanları öldürmeye yönelik paylaşım yapanlar hakkında en kısa müddette gerekli süreçleri yapacaktır. Pekala, siz bu nahoş olay hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu tip paylaşım yapanlara ne üzere yaptırımlar ve cezalar uygulanmalı? Gelin yorumlarda tartışalım.

Başa dön tuşu