WhatsApp grup sohbetleri için yeni özelliğini sundu!

WhatsApp Pazartesi günü, birleştirilebilir davet özelliğini küme sohbetlerine genişlettiğini duyurdu. Birinci olarak Temmuz ayında tanıtılan birleştirilebilir davetler, kullanıcıların devam eden bir grup davetine başladıktan sonra katılmasına imkan tanıyacak. Bu son genişleme ile kullanıcılar artık bir WhatsApp kümesini arayabilir ve aramaya direkt bir küme sohbet penceresinden katılabilir.

Şirket ayrıyeten, davet bildiriminde artık iştirakçilerin isimleri yerine kümenin isminin görüntüleyeceğini de belirtti. Devam eden arama sohbet listesinde gösterilecek, böylelikle kullanıcılar uygulamayı açar açmaz hangi kümelerin canlı arama yaptığını görebilecek.

WhatsApp kümeler için yeni özelliğini sundu!

Şirket bu bilhassa kümelerle bizatihi irtibat kurmayı kolaylaştırmayı planlıyor. WhatsApp, yaptığı açıklamada, “herhangi bir vakitte ve direkt sohbet görünümünden gruplarınızla devam eden davetlere katılabileceksiniz” sözlerine yer verdi. “Grup görüşmelerinin popülaritesinin artmasıyla, entegre edilebilir aramalar, WhatsApp kullanıcılarına aileleri ve arkadaş kümeleriyle ilişki kurmaları için yeni bir yol sunuyor.”

Ek olarak, WhatsApp aramaların artık hafif ve besbelli bir zil sesine sahip olacağını ve bu sayede “mesaj gönderip almak kadar hafif” hissettireceğini söylüyor.

Facebook’un sahibi olduğu şirket, yeni kullanıcıları elde tutmak ve çekmek için son birkaç ay içinde birkaç yeni özellik sunuyor. Kısa müddet evvel WhatsApp, kullanıcıların sohbet geçmişi yedeklemelerini iCloud yahut Google Drive’da şifrelemelerine imkan tanıyan yeni bir özelliği kullanıma sunmaya başladığını duyurmuştu.

Başa dön tuşu