Adidas, Ninja ile Ortaklık Anlaşması İmzaladı

Popüler yayıncı Tyler ‘Ninja’ Blevins, yeni bir marka mutabakatına imza attı. Bu mutabakat ise muhtemelen aralarında en büyüğü. Ninja, Adidas ile olan partnerliğini resmen duyurdu, bu da onu markayla mutabakat yapan birinci oyuncu unvanına sahip olan kişi yapıyor. Alman spor eserleri devi, Ninja ile olan muahedenin şirketin oyun kültürüne olan ilgilerini temsil etmesini istediklerini söylüyor.

Adidas’ın açıklamasına şirket, yalnızca Ninja ile sonlu kalmayacak ve dünyadaki 2,3 milyar oyuncuyu desteklemek için yeni içerik üreticileri ile muahedeler yapacak.

Şirket, kendilerinin atletlerin oyunlarında fark yaratmaları için orada olacaklarını da ekledi, hangi oyun olursa olsun.

Bu olay, Ninja’nın Twitch’ten Mixer’e geçişinin birkaç hafta sonrasında gerçekleşmiş oluyor ki bu bütün oyun alemini şoke etmişti. Ünlü yayıncı şu anda yalnızca Apex Legends mutabakatlı yayınlarından 1 milyon dolar gelir elde ediyor. Bu da demek oluyor ki onunla muahede yapmak isteyen büyük markaların olması şaşırtan bir olay değil.

Ninja, katıldığı birkaç aktiflikte Adidas kıyafetleri giyerken görüntülenmişti lakin Twitter hesabında bu ana dair bir paylaşım yapana kadar kimse bu türlü bir şey olacağını düşünmüyordu.

“Kısayollar yok, yalnızca uzun günler var. Kimsenin size hayallerinizi yakalayamayacağınızı söylemesine müsaade vermeyin. Yolunuzu seçin ve vaktinizi verin. Adidas ile olan partnerliğimi duyurmaktan heyecan ve onur duyuyorum.”

Başa dön tuşu