Twitter, İki Aşamalı Doğrulama SMS’i İçin Ücret Alacak

Twitter, hesabınıza erişirken SMS kodu almanızı sağlayan iki aşamalı doğrulamayı sadece Twitter Blue abonelerine özel yapıyor.

Elon Musk, bu Twitter Blue meselesini iyiden iyiye kullanıcıların gözüne sokmaya başladı gibi duruyor. Artık dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Twitter’ın ‘sade’ üyeleri, iki aşamalı SMS doğrulamasını kullanamayacaklar.

Twitter’ın yeni yönetiminin bu hamlesi, her ne kadar öyle söylenmese de insanları Twitter Blue kullanmaya teşvik etmek ve SMS ücretlerinden tasarruf etmek amaçlı olduğu düşünülüyor.

İki Aşamalı Doğrulama SMS’ini sadece Twitter Blue üyeleri kullanabilecek

Twitter hesabında iki aşamalı doğrulama kullanan insanlar, bu sabah uygulamaya girdiklerinde bu yukarıdaki uyarı ile karşılaşmış olabilirler. Uyarıda özetle şu yazıyor: “İki aşamalı doğrulama SMS’ini kaldırın, bu özelliği 19 Mart 2023’a kadar kaldırmazsanız hesabınıza erişimi kaybedersiniz.”

Twitter’da 19 Mart 2023 tarihinden sonra iki aşamalı doğrulamaya sahip olmanın tek yolu, platformun ücretli abonelik sistemi olan Twitter Blue’ya dahil olmak. Bu arada 19 Mart tarihi, sadece iki aşamalı doğrulamayı önceden kullananlar için.

Elon Musk İyice Zıvanadan Çıktı: Twitter’da Esrar Reklamları Gösterilecek

Eğer şu anda Twitter’a girip iki aşamalı SMS doğrulamasını açmak isterseniz, bir üstteki görseldeki uyarıyı alıyorsunuz. Eğer hesabınızı güvenli tutmaya devam etmek istiyorsanız, Google Authenticator gibi bir kimlik doğrulama uygulaması veya güvenlik anahtarı seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Elon Musk: Operatörler Twitter’ı dolandırmaya çalışıyordu

YouTuber Marques Brownlee’nin olaya tepki göstermesinin ardından Musk, Brownlee’nin paylaşımının altına “Twitter telefon operatörleri tarafından oluşturulan sahte sms doğrulamalarıyla her yıl 60 milyon dolardan fazla dolandırılıyordu.” açıklamasını yaptı. Musk ayrıca katıldığı bir Spaces yayınında dünyanın dört bir yanındaki telefon firmalarının sahte Twitter hesapları aracılığıyla yüz binlerce kez iki adımlı sms doğrulaması mesajı göndererek Twitter’dan fazladan ödeme talep ettiğini tespit ettiklerini açıkladı. Musk açıklamasında esprili bir şekilde %10 dolandırılma payını kabul ettiğini ve Twitter’ı %10’dan fazla dolandırmaya çalışan 390 telefon firmasıyla ortaklıklarını sonlandırdığını belirtti. 

Elon Musk’ın kendisini dolandıran firmaları tespit ettiğini açıkladığı yayından bir kesit

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu