Meta’nın yeni projesi şaşkına çevirdi! İlk açıklama geldi

Dünyanın en büyük toplumsal medya devi olan Meta, DALL-E alternatifi yapay zeka dayanaklı görüntü oluşturma platformunu duyurdu. Make-A-Video ismi verilen platform, kullanıcıların yazdıkları cümlelerden ilham alarak görüntü üretecek.

Yapay zeka sanatkarları geliyor!

Yapay zeka sanatkarı olarak isimlendirilen platformlar, son vakitlerde en çok konuşulan yenilikçi teknolojiler ortasına girmeyi başardı. Yapay zeka dayanaklı sanat trendine katılmak isteyen Meta, yeni uygulamasını kullanıcıların beğenisine sundu.

Kullanıcılar, istedikleri senaryoyu yazıya dökerek Make-A-Video üzerinden çıktı alabilecek. Platformun kısa görüntü oluşturduğunu belirten şirket, Make-A-Video’nun makine öğrenmesi tekniği ile geliştirildiğini açıkladı.

Facebook üzerinden açıklama yapan Meta CEO’su Mark Zuckerberg, “Yapay zeka dayanaklı uygulamalar, kullanıcıların yaratıcılığını geliştirmek üzerine tasarlanıyor. Platformları kullanan şahıslar, süratli ve kolay bir halde niyetlerini görselleştirebiliyor. Yalnızca birkaç söz yazarak Make-A-Video’nun sizin için yaratıcı görüntüler oluşturmasını sağlayabilirsiniz.” tabirlerine yer verdi.

Başa dön tuşu