BTK, Sertifikalı Siber Güvenlik Eğitimi Vereceğini Açıkladı

Her yıl dünya çapında milyonlarca dolar yatırıma sahne olan siber güvenlik, ülkelerin yeni savaş alanı haline geldi. Rusya’dan ABD’ye, Çin’den İngiltere’ye kadar dünyadaki pek çok ülke, siber cepheleri kazmaya başladı. Bu alana olan yatırımlarını yıldan yıla artıran Türkiye, siber güvenlik uzmanına aç olan ülkelerin başında geliyor. 

Bilgi Teknolojileri ve Bağlantı Kurumu (BTK), bu açığı kapatmak maksadıyla sertifikalı siber güvenlik eğitimi vereceğini duyurdu. Ulusal Siber Olaylara Müdahale Takımı (USOM) ve BTK Akademi iş birliğiyle hazırlanan Siber Güvenlik Uzmanlığı Sertifika Programı, ağ ve bilgisayar sistemlerindeki açıkları saptama, siber güvenlik ekosisteminde yaşanan sıkıntılar, ziyanlı yazılımların davranışları ve hacker hücumları üzere pek çok husus hakkında aydınlatıcı bilgiler sunacak.

USOM ve BTK bünyesindeki siber güvenlik uzmanları tarafından verilecek olan eğitim, 2-20 Aralık tarihleri ortasında BTK merkez yerleşkesinde düzenlenecek. 3 hafta (120 saat) sürecek programa 18 yaşından büyük olan herkes başvurabilecek. Yazılı ve kelamlı mülakatlarda muvaffakiyet sağlayan 25 kişi, sertifika programına katılmaya hak kazanacak. 

Siber Güvenlik Uzmanlığı Sertifika Programı’na buradaki bağlantıya tıklayarak başvurabilirsiniz; fakat ivedi etmenizde yarar var. Çünkü müracaat müddeti 10 Kasım’da doluyor.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu