WhatsApp, durum özelliği için çok güzel bir yenilik peşinde

Gün geçmiyor ki WhatsApp’ın yeni bir özelliğini yahut mevcut özelliğinin güncellenmiş halini duymayalım. Amerikalı teknoloji devi, sahiden bu hususta rakiplerinin çok önünde. Her ne kadar kümelerdeki iştirakçi sayısı üzere birtakım özelliklerinde yaptığı geliştirmelere karşın en büyük rakiplerinden biri olarak gösterilen Telegram’ın hala çok gerisinde olsa bile, yeniden de WhatsApp kullanıcıları uygulamalarının bugünkü geldiği noktadan şad.

İletişim devinin şimdiki hedefi ise durum özelliğini daha kullanışlı bir hale getirmek. Bildiğiniz üzere şu an sohbet listenizde kayıtlı bir kişinin paylaştığı durumu görebilmek için, uygulamanızda sohbetler menüsündeyken yana kaydırmanız ve durum sekmesine geçerek oradan gerekli güncellemeleri takip etmeniz gerekiyor. Bununla birlikte WhatsApp, şu an beta kademesinde olan yeni güncellemesi sayesinde sizi bu dolambaçlı yoldan kurtaracak.

WhatsApp, durum özelliği için çok hoş bir yenilik peşinde

Şu an Instagram’da da var olan ve yakın bir vakitte WhatsApp kullanıcılarının da beğenisine sunulacak olan o özellik sonrası, artık sohbet listenizde bulunan rastgele bir kişinin profil fotoğrafına tıklayarak o kişinin paylaştığı durumu görebileceksiniz. Bu sayede, durum paylaşımlarını severek takip ettiğiniz bireylerin, son güncellemelerini görebilmek için fazladan tıklamalar yapmanıza gerek kalmayacak.

Üstelik gelen bilgilere nazaran, bu özelliği açıp kapamak da büsbütün kullanıcıların tercihine bağlı kalacak. WhatsApp, şu an için güncellemenin çıkış tarihi hakkında rastgele bir bilgi vermedi lakin duyum hesapları bu özelliğin birkaç hafta içerisinde servis edileceğini söylüyor.

Başa dön tuşu