Bu da oldu! Facebook’a dua et butonu geldi!

Facebook, hiç elbet dünyanın en büyük toplumsal platformlarından biri. Her ne kadar birinci çıktığı günlerden ve en parlak devrini yaşadığı vakitlerden bu yana kullanıcı kitlesi ve yaş ortalaması radikal sayılabilecek seviyede değişikliklere uğramış olsa da, artık kendisi bir sosyal medya sitesinden çok daha fazlası.

İnsanların günlük ömürlerine ve alışkanlıklarına açık ya da saklıdan istikamet verebilecek kadar güçlü bir yapı haline gelen Facebook, sıradan bir toplumsal medya sitesi olmaktan çıkıp, büyük bir teknoloji devine dönüşeli çok oldu. Şirket bu dönüşümünü ise hiç kuşkusuz kendisini daima yenileyip geliştirmesine borçlu, tıpkı son olayda olduğu üzere.

Bu da Oldu! Facebook’a dua et butonu geldi!

Facebook’a eklenen yeni Dua Et butonu, şirketin kullanıcılarının taleplerini nasıl anladığının bir göstergesi. Bundan sonra iş görüşmeleri öncesinde, bir hastalığınız için düzgün dileklere gereksinim duyduğunuz da ya da bir temenninizin gerçek olmasını istediğiniz vakit, arkadaşlarınızdan dua isteyebileceksiniz. Sizin bu isteğinize karşılık vermek isteyen arkadaşlarınız ise Dua Et butonunu kullanarak size hoş dileklerini göndermiş olacak.

Henüz yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanıma sunulan bu özellik, şu an için pek uygun geri bildirimler alıyor. Birinci etapta yalnızca Facebook kümelerinde kullanılabilecek olan bu özelliğin, dini başkanlar tarafından da kullanılacağı ve bu kapsamda çok olumlu karşılandığı belirtiliyor.

Başa dön tuşu