WhatsApp kullanıcılara para iadesi yapacak!

WhatsApp Hisse, tanınan sohbet uygulaması için birkaç gelir akışından biri. Şirket artık daha fazla insanın bu ödeme hizmetini kullanmasını sağlamak için kimi yeni özellikler ekliyor. Bu özellikler ortasında para iadesi ve para transferi seçenekleri bulunuyor.

WABetaInfo tarafından hazırlanan bir rapora nazaran WhatsApp, Android uygulamasının beta sürümünde bir geri ödeme özelliği üzerinde çalışıyor. Geçen Kasım ayında şirket, iki yıl boyunca test modunda çalıştırdıktan sonra Hindistan’da WhatsApp Hisse’yi piyasaya sürmüştü.

WhatsApp Hisse yeni özellikler ile kullanıcıları çekmeyi hedefliyor

WhatsApp Pay’in aldığı yeni özellikler ortasında geri ödeme seçeneği mevcut. Buna nazaran kullanıcılar WhatsApp üzerinden alışveriş yaptıklarında 48 saat içerisinde para iadesi alabilecekler. Buna ek olarak para transferi özelliği de sunmayı planlayan platform tüm bu süreçleri uçtan uca şifreleme yolu ile en muteber biçimde sunacak.

Geçtiğimiz günlerde Telegram’ın da canlı görüşmeleri kaydedeceği haberi çıkınca kullanıcılar en tanınan iletileşme uygulamaları ortasında olan WhatsApp’a geri dönmeye başladılar. Şirket de bu durumun farkında olacak ki platformuna daha çok kullanıcı çekmek için birbirinden farklı özellikler sunmaya devam ediyor. WhatsApp Pay’e gelecek bu yeni özellikler şimdi test etabında. Tüm testlerin sorunsuz gerçekleşmesi durumunda özellik daha geniş bir sürüme yayılacaktır. Bu kapsamda özelliği ülkemiz de alacaktır desek yanlış olmaz.

Başa dön tuşu