Instagram stalker’ları engellemek için düğmeye bastı

Bildiğiniz üzere troller ve takipçiler toplumsal ağlarda değerli bir sorun. Birçok kişi profillerini açık tutuyor. Bu da trollerin maksadında olmasına neden oluyor. Bilhassa stalker’lar açık profilleri kolaylıkla takip edip kapalıdan kapalıya izleyebiliyor yahut troll yorum yapamıyor.

Toplu takipten çıkarma özelliği Instagram’a geliyor

Instagram uzun müddettir bu noktada yetersiz kalıyordu. Aksine mühendis olan Alessandro Paluzzi, Instagram’ın bu durumun önüne geçmek için çalışmalara başladığını açıkladı. Instagram birtakım kullanıcılar üzerinde takipçileri tek tek takipten çıkarmak yerine toplu takipten çıkarma özelliğini test ediyor.

Bu sayede kullanıcı kendisini takip etmesini istemediği hesapları ve troll hesapları toplu bir biçimde engelleyebiliyor. Şimdilik test etabında olan bu özelliğin önümüzdeki aylarda herkesin beğenisine sunulması bekleniyor.

Ancak bu olağan ki de bir tedbir değil. Instagram hesabı açık olan şahısları beşerler dilediği üzere takibe alabiliyor yahut takip etmeden de fotoğraf ve görüntüleri görüntüleyebiliyor. Bu yüzden en kesin tahlil profili gizlemek.

Instagram’ın troll hesapların önüne geçebilmesi için telefon numarası ve e-posta onayının alması ve tek telefon ve e-posta’ya bir hesap açma kısıtlaması getirmesi gerekiyor. Bu en kesin caydırıcı prosedür olacaktır.

Başa dön tuşu