Bu da oldu! TikTok yüzünden gözünü kaybetti!

Ankara’da izlediği TikTok görüntüsünden çok etkilenen 5 yaşındaki Çınar, birebirini kendisi denemeye kalkınca maalesef gözünü kaybetti. Bıçak ile soda şişesini açma akımından etkilenen ve bunun üzerine sodayı kaşık ile açmaya çalışan küçük çocuk, şişenin patlaması ve cam modüllerinin gözüne isabet etmesi sonucunda bir anda kanlar içerisinde kaldı. Ailesi tarafından hastaneye kaldırılan Çınar, görme yetisini kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya.

 Bu da oldu! TikTok yüzünden gözünü kaybetti!

TikTok günümüzde pek çok genç ve çocuk tarafından ilgi ile takip ediliyor. Burada ortaya çıkan akımları meskende denemek isteyenler ise bazen sıhhatinden dahi olabiliyor. Bunun bir örneği de Ankara’da yaşandı. TikTok uygulamasında gördüğü bıçak ile soda kapağını açma akımından ziyadesiyle etkilenen 5 yaşındaki Çınar, markette iken annesinden soda almasını istedi. Konuta geldiklerinde mutfağa koşarak soda kapağını kaşık ile açmaya çalışan küçük çocuk, şişenin patlaması sonucu gözüne isabet eden cam modülleri yüzünden kanlar içinde kaldı.

Ailesi tarafından apar topar hastaneye kaldırılan çocuk, üst üste 2 ameliyat birden geçirdi. Geçirilen ameliyatlar sonucu Çınar’ın gözüne hekimler tarafından 4 dikiş atıldı ve gözün iç kısmında yer alan mercek alındı. Bununlar bir arada şu anda göz büyük oranda fonksiyonsuz hale geldi. Bu biçim uygulamaların yasaklanması gerektiğini savunan Çınar’ın annesi ise “Devletimiz bu bahse el atsın, Meclisimizde karar alınsın. Toplumsal medyanın yararı var; lakin ziyanı daha çok” diye konuştu. 

Başa dön tuşu