Bu kadarına da pes! İç çamaşırı görünecek şekilde yayın açıp milleti dolandırdı!

Twitch birinci kurulduğunda oyun yayıncıları için planlanan bir platformdu. Ama vakitle bu durum değişti. Artık “yanlış anlamayın dilenci değilim” usulündeki beşerler da Twitch’te yayın açarak duyar kasmaya çalışıyorlar.

Böylece uydurma savlarla insanlardan para topluyorlar. Nasıl mı? Aslında düzenek çok kolay. Tıpkı Didem isimli yayıncının yaptığı üzere.

İç çamaşırı görünecek biçimde yayın açan bu yayıncı, sıhhat duyarı kasarak kist ameliyatı olacağını ve bunun için de bağış topladığını tez ediyor. Buraya kadar herşey olağan.

Fakat daha sonra bir izleyici kist raporunun kendisine sunulması halinde ameliyat için gerekli fiyatı karşılayacağını söylüyor. İşte kayış bu noktada kopuyor. Didem isimli yayıncı, Discord hesabından arkadaşına “Sahte kist raporu lazım” diye yazıyor. Aslında görüntüde ilgili yeri durdurduğunuzda siz de net bir halde bu yazışmaları görebileceksiniz.

Bu yazışmalarda bağış yapanlar için ağıza alınmayacak hakaretler de söyleniyor. İşte insanların hisleri Twitch üzerinde bu formda sömürülüyor.

Peki sizin bu husus hakkındaki görüşleriniz nedir? İç çamaşırlarını göstererek yayın açan, para toplayan yayıncılara aslında alışığız. Ama buna duyar kasmayı da ekleyerek bağış ölçüsünü kıymetli düzeylere çıkaran Didem isimli yayıncı, durumu biraz abartmış üzere görünüyor.

Bu arkadaş için yorumları size bırakıyoruz.

Başa dön tuşu