Bu sefer TikTok Snapchat’ten esinlendi

Çin merkezli uygulama devi TikTok, bugüne kadar birçok haberde kendisinden esinlenen rakipleriyle gündeme gelmişti. Başta Instagram olmak üzere neredeyse bütün toplumsal medya platformlarını özellikleriyle kendisine çeken TikTok’un bu hususta ne kadar âlâ olduğunu anlamamızı sağlayan son örnek ise Amazon’un da TikTok özelliklerinden kimilerini kendi uygulamasına entegre etmeye çalışması olmuştu.

Bununla birlikte toplumsal medya dünyasının en kabul görmüş anlayışı “Bugün banaysa yarın sana” düsturudur. Buna nazaran ünlü platformlar daima birbirlerinin özelliklerinden faydalanırlar. İşte TikTok için de devran döndü ve bugün yapılan açıklamayla şirket “Nearby” yani “Yakınlarda” özelliğini test etmeye başladı. Pekala bu özelliği nereden mi biliyoruz? Evet haklısınız Snapchat’ten!

Bu sefer TikTok Snapchat’ten esinlendi

Snapchat kullanıcılarının çok düzgün bildikleri üzere, bu uygulamada kullanıcıların takip ettikleri şahıslar tarafından yapılan paylaşımlar, pozisyon merkezli olarak aşikâr bir aralığın içerisindeyse kullanıcıların akış sayfalarında görüntülenir. İşte bu özelliği artık TikTok uygulamasında da göreceğiz.

TikTok sayfasını açan kullanıcılar, şu an için ana ekranlarında “Takip Ediliyor” ve “Sizin İçin” olmak üzere 2 farklı sekme görüyorlar. İşte servis edilecek güncelleme sonrası bu bara “Yakınlarda” isimli üçüncü bir sekme daha eklenecek ve kullanıcılar takip ettikleri kendilerine yakın pozisyonda bulunan bireylerin paylaşımlarını sayfa akışlarında görüntüleyebilecekler.

Özelliğin şu an test basamağında olduğunu ve şimdilik ne vakit servis edileceğine dair rastgele bir bilginin bulunmadığını belirtelim.

Başa dön tuşu