Instagram’ın yeni özelliği çok konuşulacak!

Instagram, kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya hazırlanıyor. Şirketten yapılan açıklamada, kullanıcıların paylaşımlarındaki beğeni sayısının ana sayfada gizlenmesi üzerine bir ekip testler yürütülüyor. 

Instagram’ın yeni özelliği çok konuşulacak!

Bu kapsamda, kullanıcıların beğeni penceresini açarak kimlerin paylaşımı beğendiğinin görülebileceği, ancak bu sayının şuan olduğu üzere ana sayfada görülememesi üzerine testler gerçekleşiyor.

Kaynaklar, uygulamanın ana sayfasında öne çıkan paylaşımların beğeni sayısı ile hakikat orantılı olduğunu, kelam konusu değişim ile birlikte ise ‘kendini söz etmenin’ popülerliğin önüne geçmesinin hedeflendiğini kaydediyor.

Yapılan açıklamaya nazaran, kullanıcıların az sayıda beğeni alan fotoğraflarının da silmesinin bu sayede son bulması amaçlanıyor. Instagram yetkililerini yaptığı açıklamada, “Kanada’da başladığımız test sürümleri ile, fotoğraf ve görüntü paylaşımlarındaki beğeni sayısını artık göstermiyoruz.

Bu sayede, kullanıcıların beğeni sayısı yerine fotoğraf ve görüntülere odaklanmasını hedefliyoruz” denildi. Paylaşımlarına aldıkları beğeni sayıları üzerinden markalar ile çeşitli mutabakatlar yapan Instagram fenomenlerinin, bu değişiklikten tasa duyabileceklerinin farkında olduklarını aktaran yetkililer,

“Onların bu değişiklikten mağdur olmamaları ismine, markalar ile işbirliklerinin devamını sağlamak ismine çalışmalar yapıyoruz” sözünü kullandı. Yeni sürümün birinci evvel Kanada’da da test edilmesinin ise birkaç sebebi bulunuyor.

Ülkede yaşayanların yeni teknolojilere çabuk ahenk sağlayabildiği kaydedilirken, 24 milyon Kanadalının, Instagram hesapları üzerinden birbirleriyle etkileşime geçtiği aktarılıyor. Söz konusu uygulamaların test evresinde olduğunu hatırlatan yetkililer, bu özelliklerin ne vakit yayına alınacağı konusunda şimdi bir paylaşmıyor.

Başa dön tuşu