Instagram’dan iOS kullanıcılarını sevindirecek karar

Dünyanın en tanınan markalarından biri olan Apple bir kere daha kullanıcılarının kalplerini çalacak bir atak yaptı. Instagram kullanıcılarının en çok şikayet ettiği bahislerin başında gelen hesap silme kısıtlamasına şahsen müdahale ederek bu sorunun çözülmesini sağlayan Amerikalı teknoloji devi, bu sayede bir defa daha farkını ortaya koymuş oldu.

Instagram kullanıcılarının canını sıkan o sorun ise, hesapların silinememesi sorunundan diğer bir şey değil. Buna nazaran, yeni hesap oluşturma süreçlerini Instagram uygulaması üzerinden rahatlıkla yapan kullanıcılar, sıra bu hesaplarını silmeye gelince Meta tarafından tarayıcıya yönlendiriliyor ve hesabını silmek isteyenlerin bu süreçleri tarayıcı üzerinden Instagram hesabına bağlanarak yapmalarını istiyordu.

Instagram’dan iOS kullanıcılarını sevindirecek karar

Uzun müddettir Instagram kullanıcılarının şikayetçi olduğu lakin Meta’nın kulaklarını kapadığı bu talep, Apple’ın olaya el atmasıyla çözüldü. Buna nazaran Apple tarafından App Store kullanım mukavelesinde yapılan bir değişiklikle bundan sonra uygulama üzerinden abonelik kaydı yapılmasına müsaade veren bütün uygulamalar, yeniden uygulama üzerinden abonelik iptalinin yani hesap kayıtlarının silinmesine de müsaade etmek zorunda olacak.

Bu değişiklik sonrası çabucak bir güncelleme servis eden Meta ise, Instagram’ın yeni App Store kurallarına uygun hale gelmesini sağladı. Yani bundan sonra iPhone kullanıcıları direkt uygulama üzerinden hesaplarını silebilecekler. Google’ın bu mevzuda rastgele bir talebi olmadığı için şimdilik Android kullanıcıları için bu türlü bir kolaylık sağlanmış değil.

Başa dön tuşu