Chrome, Sekmeleri Göndermeye İzin Veriyor

Google, Chrome 77 güncellemesini bu hafta yayınladı. Yayınlanan güncelleme ile bir arada Chrome’de birçok görsel değişik göze çarptı. Lakin güncellemede öne çıkan özellik, kullanıcıların aygıtları ortasında sekmeleri direkt gönderebilmesinin sağlayacak yeni bir menü oldu. 

Chrome üzerinde açık olan bir kontağın üzerinde sağ tıklayarak bundan sonra öbür cihazlarınıza gönderebileceksiniz. iOS’te Chrome kullanıyorsanız, Chrome’un açık olması ve gönderilen sekmeyi kabul etmeniz gerekiyor. Windows ve Android’de müsaade istemeden kullanılabiliyor. Lakin bu özellik şimdi macOS’lar kullanılabilir değil.

Chrome’un açık olan ve son açılan sekmeyi öteki aygıtlardan görüntülenmesi özelliği uzun müddettir vardı. Fakat bir sekmede açık olan internet sayfasının paylaşılması taşınabilir aygıtlar ve bilgisayarlar ortasında geçiş yapacak kullanıcılar için büyük bir kolaylık sağlayacak. 

Chrome, hem taşınabilir platformlarda hem de masaüstünde en tanınan tarayıcı olmaya devam ediyor. Bu nedenle Google, web tarayıcısının çapraz platform özelliklerini nizamlı olarak geliştirmek ve yenilerini eklemek üzere çalışmalarını sürat kesmeden sürdürüyor.

Başa dön tuşu