Chrome’daki Sekmeleri Başka Bir Cihazda Nasıl Açarsınız?

Google, nihayet yıllardır beklediğimiz “Chrome sekmelerini paylaşmak” için kullanışlı ve yeni bir aracı Chrome 77 ile birlikte kullanıcılarına sundu. Bu yeni ekleme sayesinde Chrome’da açık olan rastgele bir sekmeyi, Chrome ile senkronizasyonu bulunan öteki aygıtınıza gönderebiliyorsunuz.

Özelliğin nasıl kullanıldığına geçmeden evvel şimdilik yalnızca Windows, Android ve iOS sürümlerinde kullanılabildiğini, MacOS için şimdi kullanıma açılmadığını da belirtelim.

PC’den mobile nasıl sekme gönderilir?

Öncelikle sayfalar ortasında paylaşım yapmak istediğiniz tüm aygıtlarda oturum açmanız gerekiyor. Ayrıyeten Chrome'un tüm aygıtlarınızda da aktüel olduğundan emin olmalısınız. Bu noktada tarayıcı penceresinin sağ üst köşesinde renkli bir ikaz simgesi görürseniz bu, Chrome için güncelleme mevcut demektir.

  1. Chrome’da paylaşmak istediğiniz sekmenin üzerine sağ tıklayın.
  2. Dizüstü bilgisayar simgesini tıklayın ve gönderilecek aygıtı seçin.
  3. Ayrıca bir web sitesine sağ tıklayıp “[cihaz adı] gönder” e de tıklayabilirsiniz.

Bu süreçleri yaptıktan sonra telefonunuza gelen bir bildirim, öbür aygıtınızda sayfayı açmak için dokunabileceğiniz / tıklayabileceğiniz konusunda sizi uyaracak ve süreç tamamlanacak.

Mobilden PC’ye nasıl sekme gönderilir?

  1. Chrome taşınabilir uygulamasını açın.
  2. Üç nokta simgesine dokunun.
  3. “Paylaş” yazısına basın.
  4. Açılan paylaşım menüsünde, “Cihazlarıma gönder” e dokunun.
  5. Göndermek istediğiniz aygıtı seçin.
  6. Bir yahut iki dakika sonra başka aygıtta bir bildirim görünecektir.
  7. Paylaşılan sayfayı açmak için tıklayın.

Bu adımları izleyerek iki aygıtınız ortasında sekme paylaşabilir, işlerinizi daha kolay ve rahatlıkla halledebilirsiniz. Bu ve bunun üzere başka gelişmelerden haberdar olmak için bizi takip edebilirsiniz. 🙂

Başa dön tuşu