Chrome’un ‘Diğer Sekmeleri Kapat’ Özelliği Geri Geliyor

Google, Chrome'dan “Diğer sekmeleri kapat” seçeneğinin kaldırmasının ardından kararını tekrar kıymetlendirdi. Şirket, seçeneği geri eklemek için sekme menüsünde yaptığı değişikliği geri alıyor. Seçeneğin evvel Chrome Canary'de, akabinde da kararlı Chrome sürümünde geri dönmesi bekleniyor.

Geliştiricileri 2015 yılından bu yana sekmelere sağ tıkladığınızda çıkan menüde bulunan ögelerden kimilerini kaldırmak istediklerini belirtiyordu. Bunun sebebi olarak menünün ziyadesiyle kalabalık göründüğünü öne sürmüşlerdi.

Arama devi son olarak sekmelerin üzerinde açılan menüyü küçültmek ismine birtakım seçeneklerin kaldırılacağını açıkladı ve geçtiğimiz aylarda 'Diğer sekmeleri kapat' özelliğinin yanı sıra sık kullanılmayan 'Kapatılan Sekmeyi Yine Aç', Tüm Sekmelere İşaret Koy' seçeneklerini Canary 78 sürümüyle kaldırdı. Kararın ardındaki sebep, kullanıcıların kullanım datalarıyla ilgiliydi ve özellik, Chrome kullanıcılarının sadece %2,20'si tarafından kullanılıyordu.

Google'ın bir özelliği kaldırmasından sonra tekrar geri getirmesi ender görülen bir durum. Fakat Reddit ve Chrome Yardım forumlarında yapılan geri bildirimler, arama devini değişikliklerini geri almaya yönlendirdi. Diğer sekmeleri kapat komutunu geri getirmek için yapılan değişikliği burada görebilirsiniz.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu