Twitch Yayıncısı, Tuvaletten Yayın Yaptığı İçin Banlandı

Dr Disrespect (Doktor Saygısızlık), isminden da anlaşılacağı üzere herkesin onaylamayacağı davranışlara sahip. Yaşantısını kameralar önüne serdiği birinci yayınını E3 2019 etkinliğinde gerçekleştiren yayıncı, öbür yayıncıların yapmadığı bir şeyi yaptı. E3 etkinliğinde tuvalete gitmesi gereken yayıncı, yayını burada kesmeden tuvalete gitti ve kameramanıyla birlikte yayına devam etti.

Bu, aslında büyük bir olaymış üzere görünmese de Amerika Birleşik Devletleri’nde bunun önemli bir cezası bulunuyor. Dr Disrespect’in sırf kendisini çekmesi bile onun Twitch platformundan yasaklanmasına yetse de tuvaletteki insanları onların isteği olmadan çekmesinin aslında Kaliforniya eyalet kanunları yeterince de cezaya tabi olması gerekiyor.

Kaliforniya maddelerine nazaran cezaya tabi olan davranışın sırf tuvalet olmadığı, insanların mahremiyetini haklı münasebetlerle açıklayabileceği rastgele bir yerde yayının da yasak olduğu belirtiliyor.

Dr Disrespect şu an için rastgele bir açıklama yapmadı. Haberi yazdığımız an prestijiyle attığı son tweet ise kendi yayınının reklamı oldu.

Başa dön tuşu